Українці продовжують масово їхати до Польщі: чому це небезпечно для нашої країни

Українці продовжують масово їхати до Польщі: чому це небезпечно для нашої країни
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Українці продовжують масово виїжджати на заробітки до Польщі. Для відтоку робочої сили є одразу кілька причин: дорога комуналка в Україні, вищі зарплати у Польщі.

Як розповіла директор Департаменту рекрутації аналітичного центру компанії з міжнародного працевлаштування Gremi Personal Ганна Джоболда, кількість заявок на вакансії від українців, які ще ніколи не працювали за кордоном, зросла.

Loading...

“Фінансові труднощі також спонукають виїжджати на роботу до Польщі тих українців, які ще ніколи не працювали за кордоном. Вони обирають Польщу через географічну близькість і тому, що на польських заводах можна працювати 3 місяці за безвізом, не маючи такого досвіду роботи в Україні” – цитує її Обозреватель.

Експерт зазначає, заробітчан не лякають навіть ризиків бути ошуканими шахрайськими фірмами-посередниками, які пропонують послуги з працевлаштування за кордоном.

“Держава ніяк не контролює цей ринок. Система ліцензування, яка існує на сьогодні в Україні, – це, звичайно, бюрократична перешкода, яка не захищає звичайних українців від шахраїв. Не заважає шахраям отримувати цю ліцензію. Тому що скажемо відверто, її можна купити” , – пояснює президент Всеукраїнської асоціації компаній із міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник.

Зазначимо, для України трудова міграція є дуже небезпечною. Наша країна катастрофічно втрачає робочу силу. Свого часу з аналогічною проблемою зіткнулася і Польща, громадяни якої виїжджали до Німеччини, Англії, Норвегії. Але дефіцит наразі компенсують українці. До нашої країни на роботу так масово не поїдуть – надто низькі зарплати.

Трудова міграція українців може стати справжньою проблемою для економіки країни, коли заробітчани почнуть приймати рішення масово залишатися в іншій країні.

Як ми вже розповідали раніше, в Польщі виявили, що в 2020-му майже 15% українців, які працювали в цій країні, не мали контракту.

Джерело: Народна Правда