Карантин змінили: оновили правила для “жовтої” зони, запровадили обов’язкове зчитування сертифікатів

Карантин змінили: оновили правила для “жовтої” зони, запровадили обов’язкове зчитування сертифікатів
Автор Романова Марі в Карантин в Україні/Коронавірус/Новини

В Україні змінили правила адаптивного карантину. Відтепер у “жовтій” зоні для роботи в карантинних обмеженнях необхідно мати або одну дозу вакцинації, або негативний ПЛР-тест. Крім того, сертифікати зобов’язані зчитувати, а чи не просто візуально перевіряти.

Про це стало відомо під час засідання уряду.

Loading...

Бізнес, а також громадські заклади “жовтої” зони зможуть працювати лише за умови вакцинації однією дозою всього персоналу та відвідувачів. Також допускається сертифікат про одужання.

Важливо також знати, що “жовтий” сертифікат тепер діє лише 30 днів, а не 120.

Крім того, закінчився час просто візуальної перевірки сертифікатів, тепер їх треба зчитувати.

Штраф за неналежну перевірку становить від 34 до 170 тисяч гривень.

Нагадаємо, витрати медустанов на лікування пацієнтів із COVID-19 покриває держава через Національну службу здоров’я України. Проте гроші компенсуються не за кожного COVID-пацієнта, а за кількість медичних бригад, яких у лікарні має бути щонайменше чотири (одна обслуговує близько 20 осіб).

Державна служба статистики оприлюднила дані про смертність та її причини в Україні за період із січня по вересень 2021 року. COVID-19 посідає 4 місце за смертністю – інфекційна хвороба вбила 40 014 українців з початку року.

У селі Тарасово Волинської області чоловік вистрибнув із вікна 4 поверхи у COVID-лікарні. Напередодні він розмовляв зі своєю дочкою.

У місті Дубно Рівненської області у пологовому будинку від COVID-19 померла 20-річна вагітна Олена Боровець. Вона була на сьомому місяці вагітності, врятувати дитину також не вдалося. Лікарі кажуть, ситуацію посилила бронхіальна астма, родичі мають претензії до медиків та опублікували останнє листування з пацієнткою.

Джерело: Народна Правда