“Кремль попереджено”: Резніков висловився про російські війська біля кордонів України

”Кремль попереджено”: Резніков висловився про російські війська біля кордонів України
Автор Романова Марі в Новини/Політична правда

Країни ЄС та НАТО проводять консультації щодо скупчення російських військ навколо кордонів України. Кремль попереджено, що реакція буде жорсткою.

Loading...

Про це заявив міністр оборони України Олексій Резніков, цитує його прес-служба Міністерства оборони.

За його словами, було проведено обмін інформацією розвідувальними спільнотами України, Великобританії та США та отримано однакові висновки:

«У мене відбулися дві важливі зустрічі – з міністрами оборони Великобританії Беном Воллесом та США Ллойдом Остіном. У нас були серйозні розмови, де ми чітко порівняли фактаж, який отримує наша та їхні розвідки. Зробили обмін інформацією між нашими розвідувальними агенціями – висновки однакові. Режим ризику нам зрозумілий».

Він повідомив, що на сьогоднішній день отримав важливі сигнали від партнерів про те, що наодинці ми не залишаємось.

«Вони вже розпочали серйозні консультації з іншими державами-членами ЄС та НАТО. Реакція буде дуже жорсткою – і про це, як мені відомо, попереджено безпосередньо главу Кремля, під час візиту до Росії серйозної посадової особи США».

За його словами, йдеться не про чергові висловлювання щодо занепокоєння. Реакції будуть жорсткішими — починаючи від економічних та політичних санкцій, а також збільшення допомоги Україні безпосередньо технікою та озброєнням.

«Представники офіційного Кремля постійно шукають собі виправдання, посилаючись на нібито якісь порушення з боку України. Розповідають, що ми нібито не виконали Мінські домовленості, розповідають, що вони взагалі не є учасниками Мінських домовленостей. Нещодавно МЗС Росії розповідало, що мінський процес – це переговори України з окупаційними режимами у Донецьку та Луганську під модерацією Росії. У протоколі та меморандумі Мінських домовленостей чітко написано, що сторони у тристоронній контактній групі: Російська Федерація, Україна та модератор ОБСЄ. Тому те, що вони подають публічно, абсолютно не спрямоване на цивілізований світ», – нагадав Олексій Резніков.

Він також додав, що влада Росії викладає інформацію у вигідній для їх внутрішньої аудиторії інтерпретації з метою виправдання потенційної ескалації:

«Вони бояться неприйняття власним суспільством – росіянами – агресії та війни. Якщо подивитися на соціологічні дослідження, зроблені навесні одним із російських дослідницьких центрів — номер один для їхнього населення — страх війни».

Нагадаємо, видання Bloomberg повідомляло , що американська розвідка розкрила плани Росії щодо можливого вторгнення в Україну. За їхньою інформацією, атака можлива як з окупованого Криму, так і через кордон із Росії чи Білорусі.

Прес-секретар президента Російської Федерації Дмитро Пєсков у відповідь на ці публікації заявив, що це Україна нарощує сили. Пєсков стверджує, що повідомлення про військове вторгнення РФ, що готується, в Україну може служити ширмою для нібито агресивних устремлінь Києва щодо силового вирішення проблеми Донбасу.

Джерело: Народна Правда