Кулеба звернувся до нової правлячої коаліції Німеччини через “Північний поток-2”

Кулеба звернувся до нової правлячої коаліції Німеччини через “Північний поток-2″
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба закликав нову коаліцію в Німеччині зайняти жорсткішу позицію щодо “Північного потоку-2“.

Нагадаємо, нова правляча коаліція в Німеччині виступила за тіснішу співпрацю з Росією в енергетичних питаннях та вирішенні глобальних проблем, але при цьому вимагає від Кремля припинити війну на Донбасі та повернути Україні Крим. Крім того, там розкритикували обмеження громадянських та демократичних свобод у Росії.

“Україна вітає схвалення нової коаліційної угоди в Німеччині. Для нас дуже важливо, що майбутній німецький уряд погодився з принциповою позицією України: текст коаліційної угоди вперше визнає важливість виділення України, Грузії та Молдови в рамках Східного партнерства та підтверджує підтримку України на шляху євроінтеграції”, – заявив Кулеба у коментарі РБК-Україна.

За його словами, українській стороні вдалося переконати німецьких партнерів змінити застарілу оптику погляду на Східне партнерство ЄС, визнавши по суті важливість Асоційованого тріо.

“Крім того, нова коаліційна угода чітко фіксує постійну підтримку з боку ФРН суверенітету та територіальної цілісності України. Це свідчить і про спадковість німецької політики щодо нормандського формату та зусиль політико-дипломатичного врегулювання російсько-українського конфлікту”, – підкреслив Кулеба.

Він також зазначив, що новий німецький уряд вимагає від Росії негайного припинення спроб дестабілізації України, порушень режиму припинення вогню на Донбасі та припинення окупації Криму.

Крім того, Кулеба звернув увагу на те, що у коаліційній угоді зафіксовано готовність розвивати енергетичне партнерство з Україною, що закладає основу зміцнення стратегічного партнерства Києва та Берліна на багато років уперед.

“Водночас ми закликаємо нову німецьку коаліцію до більш жорсткої позиції щодо “Північного потоку-2″. Процес сертифікації проекту має повністю відповідати не лише букві, а й духу європейського законодавства. Ми з нетерпінням чекаємо на призначення нового німецького уряду та бажаємо нової коаліції успіхів на благо Німеччини та Європи, що відповідає інтересам України”, – додав Кулеба.

Напередодні голова НАК “Нафтогаз” Юрій Вітренко зазначав , що нові санкції США проти “Північного потоку-2” можуть бути переглянуті або зняті. Для цього необхідно, щоб Росія дотримувалася низки умов.

Запуск «Північного потоку-2» може призвести до втрати газопостачання у п’яти українських містах.

Джерело: Народна Правда