На українців чекає подорожчання газу: як зміняться цифри у платіжках

На українців чекає подорожчання газу: як зміняться цифри у платіжках
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Наступного року тарифи на газ для українців зростуть на 15%.

Про це в ефірі «Діалогу зі країною» заявив директор департаменту монетарної політики Національного банку України Володимир Лепушинський.

Лепушинський наголосив на кількох причинах зростання цін. Одна з них викликана коронавірусом. Друга стосується подорожчання не лише енергоресурсів, — це зменшення врожаїв, порівняно з минулим роком. Обмеження пропозиції щодо зростання попиту призвело до зростання цін у світовій економіці.

При цьому, за його словами, до квітня наступного року газ не дорожчатиме. Він також додав, що після гострої фази енергетичної кризи в Європі відбудеться спад і настане певна корекція цін. Ціни мають знизитися.

Обсяг спожитого газу для приміщень, де не встановлені прилади обліку, розраховується пропорційно до кількості осіб, зареєстрованих у квартирі.

Постачальник “останньої надії” – “Нафтогаз України” – повідомив , що пільгова ціна газу (7,96 гривень за кубометр) для побутових клієнтів діятиме лише до 30 листопада – з 1 грудня ціни зміняться.

Українці часто скаржаться, що газ горить жовтим чи червоним полум’ям , вважаючи це ознакою поганої якості палива. Насправді, кажуть у Нафтогазі, є три причини зміни кольору полум’я.

Джерело: Народна Правда
Теги: