Путін продовжує відокремлювати Донбас: у ЄС прокоментували скандальний указ про торгівлю

Путін продовжує відокремлювати Донбас: у ЄС прокоментували скандальний указ про торгівлю
Автор Романова Марі в Новини/Політична правда

У Брюсселі прокоментували указ президента Росії Володимира Путіна про торгівлю з окупованими територіями Донбасу.

Про це йдеться у заяві спікера зовнішньополітичної служби ЄС Петера Стано.

Loading...

На його думку, указ Путіна спрямований на подальше відділення тимчасово непідконтрольних уряду України територій Донецької та Луганської областей, “що суперечить цілям Мінських угод”.

У ЄС вважають, що такі односторонні заходи порушують суверенітет та територіальну цілісність України, зокрема щодо митного контролю.

Стано також наголосив, що указ Путіна може посилити напруженість на Донбасі та перешкоджатиме майбутньому процесу реінтеграції:

“Ми закликаємо Росію скасувати це рішення і припинити вживати односторонніх заходів, які тільки провокують подальше загострення конфлікту на сході України. Європейський Союз продовжить проводити політику невизнання щодо цього”.

Напередодні речник президента Російської Федерації Дмитро Пєсков прокоментував інформацію Bloomberg про загрозу вторгнення РФ до України. Видання, нагадаємо, повідомляло, що американська розвідка розкрила плани Росії щодо можливого вторгнення в Україну. За їхньою інформацією, атака можлива як з окупованого Криму, так і через кордон із Росії чи Білорусі.

У Палату представників Конгресу США внесли проект резолюції, згідно з якою Володимира Путіна не буде визнано президентом Російської Федерації у разі переобрання на цю посаду в 2024 році.

Джерело: Народна Правда