Шахраї створили клони сайтів ПриватБанку та Monobank: як відрізнити підробку, що краде дані

Шахраї створили клони сайтів ПриватБанку та Monobank: як відрізнити підробку, що краде дані
Автор Романова Марі в Новини/Соціальна правда

У мережі масово з’являються нові фішингові сайти, які мають на меті зібрати телефонні номери українців. Ці сайти маскуються під офіційні інтернет-ресурси відомих українських банків та фінансових організацій: ПриватБанк, Monobank, Tengo, MiLoan, MyCredit, CreditPlus, CCloan.

Про це повідомляє Finance.

Loading...

Шахрайські сайти копіюють зовнішній вигляд згаданих компаній, публікують переконливу інформацію про послуги організацій та їх юридичні адреси, проте розміщуються лише на 3-х доменах: privatbank.in.ua, mono.org.ua, microcredit.icu.

 Кожен із цих сайтів має лише одну мету – отримати номер вашого мобільного телефону, в деяких випадках, у зв’язці з ім’ям. Телефон можна використовувати для несанкціонованого оформлення різних онлайн-кредитів, карток миттєвого випуску, застосовувати в шахрайських схемах, пов’язаних із соціальною інженерією.

Спільним у всіх цих ресурсів є те, що їхні домени зареєстровані до 2022 року компанією Ukraine.com.ua, інформація про власників прихована, а всі вони, незважаючи на те, що видають себе за офіційні ресурси українських компаній, містять лише російськомовну версію.

Як повідомлялося раніше, шахраї створили підроблений сайт “ПриватБанку” . За його допомогою вони крадуть гроші українців.

Цього року “чорна п’ятниця” пройде у локдаун. Однак, незважаючи на вакцинацію, МОЗ рекомендує уникати великого скупчення людей. Тому альтернативою залишається онлайн-шопінг. Однак не варто забувати про ризики шахрайства.

Шахраї вигадали нову схему обману українців , використовуючи «Нову пошту» і вже змогли вкрасти з відділення цілу тонну горіхів загальною вартістю 180 тис. грн.

ПриватБанк попередив українців про появу нової схеми масового фішингу (крадіжки) особистих даних користувачів на підставі виплат компенсації за вакцинацію від COVID-19.

Шахраї вкрали з картки клієнтки ПриватБанку понад 20 тисяч гривень. Робилося це за схемою транзакцій — їх було 800 (!), а знімали по 24,99 гривні. При цьому жодного разу установа не надіслала повідомлень.

Поліцейські викрили шахрая, який примудрився взяти величезний кредит на чуже ім’я, а також привласнити частину грошей.

Джерело: Народна Правда