Українців масово позбавляють субсидій: експерт озвучив тривожну тенденцію

Українців масово позбавляють субсидій: експерт озвучив тривожну тенденцію
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

В Україні різко скоротилася кількість сімей, які отримують субсидії – цього року виплати втратили близько 700 домоволодінь. Таке має відбуватися у разі позитивних змін рівня життя, але вочевидь, краще жити українці не стали.

Про те, на які “хитрощі” йде держава заради того, щоб скоротити кількість одержувачів субсидій, “Апострофу” розповів експерт з економічних питань Олег Пензін.

За його словами, останнім часом в Україні з’являється все більше прецедентів, коли держава навіть не просто позбавляє сім’ю субсидії, а вимагає повернути кошти назад:

“Є такі прецеденти. Тут ситуація наступна: якщо людина свідомо збрехала в декларації, свідомо щось приховала і це раптом виявилося – тут можлива небезпека звинувачення в аферизмі. Тобто це може бути кримінальна стаття. Але якщо у людини все добре, і немає якихось суттєвих порушень, а він, наприклад, одружився, змінив свій сімейний стан і про це не повідомив, і йому продовжували нараховувати субсидії – це інша ситуація. Такі речі відбуваються часто”.

За його словами, до травня цього року при райдержадміністраціях були комісії з розгляду проблемних питань нарахування субсидій – через них проходило близько 30% субсидіантів. З травня уряд припинив цю практику – комісії знищено.

“Беремо загальну кількість субсидіантів, які були торік – це приблизно 3,2 мільйона сімей. І дивимося загальну кількість субсидіантів цього року – це близько 2,5 мільйона. Треба розуміти, що через рік ми не стали багатшими, і ні у кого мова не повернеться сказати, що енергоносії стали дешевшими, тобто таке зменшення кількості субсидіантів відбулося не тому, що ми стали краще жити, а тому, що держава значно погіршила умови надання субсидій, ще один дуже показовий момент. 37 мільярдів, плюс 12 ще додали – маємо 49 мільярдів. Відкриваємо проект бюджету на 2022 рік – там 38,5 мільярдів. У мене наступне питання: а що надзвичайно важливе станеться у житті українців, з погляду зростання доходів, зменшення вартості енергоносіїв, зменшення субсидій – що ми одразу на 10 мільярдів зменшуємо витрати на субсидії. Єдина відповідь – у травні ми знову дочекаємось чергової постанови, яка ускладнить порядок надання субсидій громадянам”, – вважає експерт.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль розповів на засіданні Кабінету міністрів, як виплачуватиметься «тисяча за вакцинацію» від COVID-19.

У компанії «Нафтогаз України» відповіли на поширені питання, спростувавши існуючі міфи про субсидії та їхню втрату.

Джерело: Народна Правда
Теги: