В Україні одноразові пакети в магазинах будуть платними: озвучено ціни

В Україні одноразові пакети в магазинах будуть платними: озвучено ціни
Автор Романова Марі в Новини/Соціальна правда

Кабінет міністрів України має намір встановити мінімальні роздрібні ціни на пластикові пакети.

Відповідний проект документу підготували у Міністерстві економіки.

Loading...

Постанову планували схвалити на засіданні уряду 17 листопада, проте рішення було відкладено, пише РБК-Україна.

Документом встановлюються мінімальні роздрібні ціни на пластикові пакети у формі рукава, з дном та відкритою горловиною зі стінками товщиною понад 50 мікрометрів у таких розмірах, гривень за один пакет із ПДВ:

2,00 – без ручок (без бічних складок);
2,50 – без ручок (з бічними складками); з ручками (без бічних складок);
3,00 – з ручками (з бічними складками).

Ці роздрібні ціни є мінімально допустимим рівнем цін на пластикові пакети (незалежно від ширини, довжини, глибини бічних складок, нанесеного маркування), який може застосовуватися суб’єктом господарювання, який розповсюджує пластикові пакети.

Як зазначається у пояснювальній записці до проекту постанови, законом “Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України” визначено, що розповсюдження пластикових пакетів проводиться виключно на платній основі.

Вимоги закону не поширюються на пластикові пакети, що біорозкладаються, і надтонкі пластикові пакети шириною до 225 мм (без бічних складок), глибиною до 345 мм (з урахуванням бічних складок), довжиною до 450 мм (з урахуванням ручок), призначені для упаковки та/або транспортування. свіжої риби, м’яса та продуктів з них, сипучих продуктів, льоду та поширюються в об’єктах роздрібної торгівлі як первинна упаковка до 1 січня 2023 року.

Законом забороняється поширення в об’єктах роздрібної торгівлі, громадського харчування та надання послуг надтонких пластикових пакетів (зі стінками завтовшки менше 15 мікрометрів); тонких пластикових пакетів (зі стінками завтовшки від 15 до 50 мкм);  оксорозкладних пластикових пакетів.

Нагадаємо, 1 червня Верховна Рада остаточно заборонила обіг пластикових пакетів. За документ проголосували 297 парламентаріїв.

Пластикові пакети в Україні заборонять із 2022 року, але є винятки.

Відповідно до закону, поширення пластикових пакетів буде каратися штрафом від 1700 до 3400 гривень. За повторне порушення буде стягуватися штраф від 3400 до 8500 гривень.

Джерело: Народна Правда