Якою буде погода у грудні: синоптики дали детальний прогноз на перший місяць зими

Якою буде погода у грудні: синоптики дали детальний прогноз на перший місяць зими
Автор Желізняк Олександр в Новини/Погода

В Українському гідрометеорологічному центрі озвучили прогноз погоди на грудень. Температура та кількість опадів будуть у межах норми.

Синоптики зазначають, що грудень – це місяць, коли на більшій частині території України, крім півдня, утворюється сніговий покрив. Грудень відрізняється сильним вітром, хуртовиною, налипанням мокрого снігу, під час відлиг спостерігаються туман і ожеледиця.

Прогноз середньої місячної температури та опадів на грудень 2021 року

Середня місячна температура повітря очікується на рівні 4° морозу – 3° тепла. Що, за словами синоптиків, близьке до норми.

Місячна кількість опадів очікується на рівні 33-78 мм, у гірських районах місцями 81-105 мм, що також у межах норми (у північно-східній частині дещо менше від норми).

Синоптики зазначають, що абсолютний мінімум температури повітря у грудні 24-32° морозу, у східних, північно-східних та Чернівецькій областях місцями 33-35° морозу, на Прикарпатті до 38° морозу, на Закарпатті та півдні країни місцями 17-23° морозу, півдні Криму 10-19° морозу.

Абсолютний максимум температури повітря – 10-18° тепла, на Прикарпатті та півдні країни до 20°, на півдні Криму до 25°.

Директор Укргідрометцентру Микола Кульбіда раніше зазначав, що клімат в Україні в наступні 100 років стане спекотнішим. У середніх широтах, не кажучи вже про південні регіони, зими не буде зовсім.

Завідувач відділу кліматичних досліджень та довгострокові прогнози погоди Українського гідрометеорологічного інституту НАН Вазіра Мартазінова розповіла, що погода в Україні на Новий рік 2022 року буде безсніжною, але морозною. За прогнозом погоди, температура повітря опуститься до позначки -15 градусів.

Завідувач відділу прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС України та НАН України Віра Балабух каже, що приблизно 60% зимового періоду буде аномально тепло, проте 40% часу – буде холодно і часом навіть дуже холодно.

Джерело: Народна Правда