Катери типу “Island”, зброя та ракетні комплекси: Україна отримала від США військову допомогу на $130 млн

Катери типу “Island”, зброя та ракетні комплекси: Україна отримала від США військову допомогу на $130 млн
Автор Романова Марі в Новини/Політична правда

Обсяг матеріально-технічної допомоги Україні з боку США цього року становив $130 млн.

Loading...

Про це повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

За словами Кулеби, допомога охоплює постачання озброєнь, військової техніки та обладнання, боєприпасів, кораблів, засобів зв’язку, медичного обладнання та інше.

“Все це спрямоване на оборону України”, – додав він.

Він також перерахував, що саме отримала українська армія:

  • боєприпаси,
  • кораблі, серед яких і патрульні катери типу Island,
  • човни та запасні частини до них,
  • багатоцільові легкові автомобілі високої прохідності,
  • протитанкові ракетні комплекси,
  • засоби контрснайперської боротьби, радіоелектронної боротьби, прилади нічного бачення, оптичні засоби,
  • засоби зв’язку,
  • медичне майно,
  • стрілецька зброя різних калібрів.

Нагадаємо, днями два патрульні катери типу «Island» на борту судна «Ocean Grand» прибули до Одеси. Техніка є частиною американського пакету заходів безпеки для України. Раніше Україна вже отримувала «Island» — вони отримали назву «Слов’янськ» та «Старобільськ». Нові називаються «Фастів» та «Суми». П’ятий катер такого типу очікується в Одесі до кінця року.

Як повідомлялося раніше, США готуються до «непередбачених обставин» у зв’язку із накопиченням військ Росії біля кордонів України. Вашингтон не може публічно розкрити інформацію настільки широко, наскільки це робить на консультаціях із європейськими та українськими партнерами.

Аналітики з Conflict Intelligence Team опублікували нові докази накопичення російських військ біля кордону з Україною. Крім військ до кордону України, мабуть, звозять і техніку, причому в кількості, що насторожує, яку лише з натяжкою можна спробувати пояснити переозброєнням діючих частин.

Нагадаємо, видання Bloomberg повідомляло , що американська розвідка розкрила плани Росії щодо можливого вторгнення в Україну. За їхньою інформацією, атака можлива як з окупованого Криму, так і через кордон із Росії чи Білорусі.

Прес-секретар президента Російської Федерації Дмитро Пєсков у відповідь на ці публікації заявив, що це Україна нарощує сили. Пєсков стверджує, що повідомлення про військове вторгнення РФ, що готується, в Україну може служити ширмою для нібито агресивних устремлінь Києва щодо силового вирішення проблеми Донбасу.

Джерело: Народна Правда