Україна закликає Німеччину відмовитися від російського газу у разі нової агресії

Україна закликає Німеччину відмовитися від російського газу у разі нової агресії
Автор Романова Марі в Новини/Політична правда

Україна закликає новий уряд Німеччини відмовитись від російського газу, якщо Москва зважиться на нову військову інтервенцію. Крім того, Київ чекає від Берліна на новий курс на реінтеграцію Криму.

Про це у коментарі “РБК-Україна” розповів посол України у Німеччині Андрій Мельник.

Loading...

За його словами, поки що залишається відкритим питання про те, чи буде готовий німецький “світлофорний уряд” нарощувати політичний та економічний тиск на Росію, а також розширити санкції, якщо президент РФ Володимир Путін далі нарощуватиме агресію проти України.

“Ми закликаємо уряд ФРН відразу ж після його інавгурації чітко сформулювати кодекс наслідків, які неминуче спричинить нова військова інтервенція РФ, включаючи введення повного ембарго на імпорт російських енергоносіїв і хворобливої міжнародної ізоляції Кремля. Ми також очікуємо від Німеччини якісно нового курсу”, – зазначив Мельник.

Він додав, що на сьогодні вже недостатньо лише політики невизнання окупації півострова.

“Потрібен чіткий план дій Берліна щодо деокупації у рамках Кримської платформи”, – додав Мельник.

Напередодні міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба закликав нову коаліцію в Німеччині зайняти жорсткішу позицію щодо “Північного потоку-2”.

Напередодні голова НАК “Нафтогаз” Юрій Вітренко зазначав , що нові санкції США проти “Північного потоку-2” можуть бути переглянуті або зняті. Для цього необхідно, щоб Росія дотримувалася низки умов.

Запуск «Північного потоку-2» може призвести до втрати газопостачання у п’яти українських містах.

Джерело: Народна Правда