Українських моряків змушували переправляти мігрантів: деталі схеми

Українських моряків змушували переправляти мігрантів: деталі схеми
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Оперативники Одеського прикордонного загону спільно з іншими силовиками заблокували діяльність міжнародного каналу торгівлі людьми.

Про це повідомляє прес-служба МВС.

За інформацією слідчих, схема полягала в тому, що зловмисник вербував українських моряків, які мали проблеми з дозвільними документами і перебували у скрутному становищі. Фігурант злочинної схеми обіцяв вирішити «питання» щодо влаштування їх на високооплачувану роботу на судах далекого плавання за кордоном.

Зрештою, місцем роботи цих моряків ставали яхти, які займалися «туристичними турами» для нелегальних мігрантів із Західної Азії до Греції та Італії. Крім того, жертвами протиправної діяльності були не лише моряки, а й інші громадяни, які не мали жодних навичок у судноплавстві.

Як результат, більшість українських моряків замість зарплат отримали значні терміни ув’язнення в країнах ЄС. Крім того, чимало нелегальних мігрантів загинуло у Середземному морі.

За оперативною інформацією, канал торгівлі людьми організував уродженець Херсона разом із спільниками з-за кордону. За кожного завербованого українця злочинець отримував по 2 тисячі доларів.

Служба безпеки опублікувала окремі елементи свідчень бойовика терористичної організації ДНР Дениса Куликовського, який очолював незаконну в’язницю «Ізоляція» в окупованому Донецьку.

Служба безпеки України та Украерорух заблокували спробу використання повітряного простору України бізнес-джетом, до власника якого застосовано санкції РНБО. Йдеться про Тараса Козака.

Джерело: Народна Правда