Українцям підвищать зарплати: хто зароблятиме більше

Українцям підвищать зарплати: хто зароблятиме більше
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

В Україні у 2022 році планується підняти зарплати вчителям, лікарям та стипендії студентам.

Як передає Мінфін, про це йдеться в новому меморандумі з Міжнародним валютним фондом.

У документі зазначено, що витрати на освіту буде доведено до 7,3% ВВП. Таким чином зарплати вчителів зростуть на 8%, а стипендії – на 50%.

“Ми затвердимо бюджет 2022 року з цільовим показником дефіциту сектора загальнодержавного управління в 3.5% ВВП (структурний маяк, кінець листопада 2021 року), і продовжимо поступову фіскальну консолідацію, визначивши пріоритетними витрати на підтримку охорони здоров’я, освіти, оборони та безпеки. Указом Президента №261/2021 від 18.06.2021 було суттєво збільшено фінансування гарантованого пакету послуг охорони здоров’я з метою підвищення зарплат лікарям та середньому медичному персоналу, в середньому приблизно на 30%. Ці зміни будуть відображені у постанові КМУ, якою відповідно буде збільшено тарифи та капітаційні ставки. Освітня галузь отримає достатнє фінансування, щоб нарешті досягти цільового показника у 7,3% ВВП, як це визначено у Законі про Освіту. Зокрема, приблизно на 8% буде збільшено зарплати вчителів, щоб оплата праці вчителів зростала відповідно до соціальних стандартів; близько 50% зростуть стипендії студентам. Ми забезпечимо бюджет оборонної та сфер безпеки вище за поріг у 5 % ВВП, передбачивши додаткове фінансування, частково спрямоване на підтримку наших ветеранів. Для забезпечення фінансування зазначених важливих пріоритетів, ми обмежимо зростання мінімальної зарплати та фонду зарплати працівників інших державних секторів на рівень інфляції плюс 2%, а також посилюватимемо адресний характер соціальних програм”, – йдеться у повідомленні.

Під час обговорення концепції пенсійної реформи в Україні пропонували обмежити вік учасників накопичувальної системи. Профспілки хочуть вставити межу у 35 років.

З 1 січня 2022 року в Україні, де час виходу на пенсію за віком залежить від страхового стажу, не всі громадяни, які досягли 60 років, матимуть змогу вийти на заслужений відпочинок.

Українців у 2022 році очікує зниження реального розміру мінімальної зарплати та пенсій. Дефіцит Пенсійного фонду досягне рекордної позначки.

 

 

Джерело: Народна Правда