До 40 гривень за кубометр: постачальники газу оприлюднили ціни на грудень

До 40 гривень за кубометр: постачальники газу оприлюднили ціни на грудень
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Газопостачальні компанії України почали публікувати місячні тарифи на газ для населення у грудні. Проте більшість постачальників відмовилися від місячних планів, залишивши лише річну пропозицію, яка діє до 30 квітня 2022 року.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на дані на сайтах компаній.

Місячні ціни, які компанії пропонують на грудень, сягають 40 гривень за кубометр. “ТАС Енергія країни” пропонує газ по 38,35 гривень (у листопаді – 38,35 гривень, у жовтні – 30,06 гривень, у вересні 20,96 гривень за кубометр).

Крім того, компанія “Світлогаз” встановила на грудень тариф на рівні 34,99 гривень (у листопаді – 38,10 гривень за кубометр).

Однак на ринку можна знайти і вигідніші пропозиції. Зокрема, “Галнафтогаз” зберіг місячний тариф на грудень на рівні 7,99 гривні за кубометр.

Водночас більшість постачальників відмовилися від місячних тарифів, залишивши лише річну пропозицію. Зокрема це стосується компаній під брендом “Твій Газзбут”, на які припадає значна частина ринку. Не пропонує місячний тариф та “Нафтогаз України”.

Річні тарифні плани не змінилися і залишаються значно вигіднішими. Базові річні фіксовані ціни, як і раніше, коливатимуться від 7,80 до 13,50 гривень за кубометр. Більшість компаній установили річні ціни до 9 гривень за кубометр. Декілька компаній пропонує річний тариф нижче 8 гривень, зокрема, ДК “Нафтогаз України” – 7,96 гривень за кубометр.

Наступного року тарифи на газ для українців зростуть на 15%.

Україна закликає новий уряд Німеччини відмовитись від російського газу, якщо Москва зважиться на нову військову інтервенцію. Крім того, Київ чекає від Берліна на новий курс на реінтеграцію Криму.

Джерело: Народна Правда
Теги: