Парапроктит: причини, симптоми захворювання та особливості його лікування

Парапроктит: причини, симптоми захворювання та особливості його лікування
Автор Желізняк Олександр в Новини

Парапроктит відноситься до досить поширених видів захворювань прямої кишки. Патологія є запаленням жирової клітковини. Вона проявляється гострими болями, потребує грамотного комплексного лікування. У запущених випадках хвороба набуває хронічного характеру. Допомагає ефективно усунути парапроктит операція, інші способи терапії демонструють слабкі результати.

Причини та симптоми парапроктиту

Найчастішою причиною запалень стають умовно-патогенні мікроорганізми – грибки, бактерії. І ті, й інші живуть у кишечнику. Але в процесі своєї життєдіяльності вони можуть долати слизові оболонки. Потрапляючи на жирові тканини, вони дуже швидко розмножуються. Це призводить до появи гострого запального процесу.

Loading...

До групи ризику входять люди, які страждають на анальні тріщини, закрепи, діарею, геморой. Іноді інфікування відбувається через осередки запалень в інших органах. Патогенні організми потрапляють у околопрямокишкові тканини по кровотоку. Симптоми залежить від форми захворювання. Гострий парапроктит проявляється незначним підвищенням температури тіла. У міру його розвитку симптоматика наростає:

  • температура підвищується до 38 градусів та вище;
  • з’являється сильне озноб;
  • в області прямої кишки починається біль, що не залежить від дефекації.

Візуально патологічний процес дається взнаки почервонінням, набряклістю і ущільненням тканин в області анального отвору. Промацування провокує різкий і сильний біль. Іноді пацієнти стикаються з розладом сечовипускання, затримкою випорожнень, виникненням хибних позивів до дефекації.

Якщо запалення не лікувати, існує висока ймовірність накопичення гною. Гнійникове утворення поступово збільшується у розмірах, потім проривається. Деякі жінки стикаються із розтином свищевого отвору в область піхви. Відходження гною супроводжується зменшенням симптомів.

Лікування парапроктиту: основні заходи

Незалежно від форми захворювання лікування проводиться хірургічним шляхом. Терапія медикаментозними препаратами допомагає знизити симптоматику, забезпечити зменшення запалень доти, доки утворилися свищеві ходи. Звернутися за допомогою можна до фахівців компанії oxford-med.com.ua.

Дуже рідко вдається діагностувати захворювання на такі ранні терміни. Це зумовлено кількома причинами. До основних належать відсутність яскраво виражених симптомів, небажання пацієнта звертатися до медиків із делікатною проблемою. Важливо розуміти, що у гострій формі потрібна термінова операція. Своєчасне видалення нариву дозволить уникнути серйозних наслідків та ускладнень.

Джерело: Народна Правда