Український завод розливатиме понад 10 000 доз COVID-вакцини на годину, – Ляшко

Український завод розливатиме понад 10 000 доз COVID-вакцини на годину, – Ляшко
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Новини

Завод фармацевтичної компанії “Лекхім” у Харкові зможе розливати понад 10 000 доз вакцини від COVID-19 за годину.

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко повідомив, що процес планують запустити вже 2022 року.

За його словами, він обговорив із керівництвом компанії запуск лінії виробництва вакцин за трьома позиціями – вакцини проти коронавірусу, грипу та поліомієліту. Він також зазначив, що Кабінет Міністрів дозволив фармацевтичним виробникам імпортувати обладнання для виробництва вакцин та інших препаратів, необхідних для профілактики COVID-19.

На його думку, так Україна зможе налагодити власне виробництво вакцин та розширити виробництво інших, наприклад, антибактеріальних препаратів, необхідних пацієнтам.

“Потужності “Лекхіму” дозволять розливати понад 10 тисяч доз вакцини на годину та понад 30 млн доз на рік”, – наголосив Ляшко.

Він уточнив, що опрацьовується як власне виробництво української вакцини, так і за технологією in bulk – розлив та розфасовка готового продукту.

 

Нагадаємо, витрати медустанов на лікування пацієнтів із COVID-19 покриває держава через Національну службу здоров’я України. Проте гроші компенсуються не за кожного COVID-пацієнта, а за кількість медичних бригад, яких у лікарні має бути щонайменше чотири (одна обслуговує близько 20 осіб).

Державна служба статистики оприлюднила дані про смертність та її причини в Україні за період із січня по вересень 2021 року. COVID-19 посідає 4 місце за смертністю – інфекційна хвороба вбила 40 014 українців з початку року.

Джерело: Народна Правда