В Україні ціни на овочі “борщового набору” зростуть на чверть

В Україні ціни на овочі “борщового набору” зростуть на чверть
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

В Україні до кінця року овочі борщового набору подорожчають на 20–30%. Дорожатимуть найдешевші продукти, бо вони користуються підвищеним попитом серед українців.

Таку думку висловив виконавчий директор “Економічного дискусійного клубу” Олег Пензин, пише AgroTrend.

Loading...

 “З 1 грудня ми отримаємо плюс 500 гривень до мінімальної заробітної плати. Роботодавець не з власної кишені підвищуватиме. Тому все це ляже у ціну товару. З одного боку, ми матимемо підвищення попиту, а з іншого – збільшення витрат на виробництво. Тому грудень буде місяцем зростання цін. Перед святами у нас зазвичай виникає ажіотажний попит, особливо на продовольчу групу”, — зазначив Пензин.

Експерт прогнозує зростання цін на борщовий набір. За його словами, як правило, між літніми та зимовими цінами різниця у 40-50%: “Тому я думаю, що до кінця цього року на 20-30% борщовий набір зросте у вартості”.

Порівняно з минулим роком, новорічний стіл у середньому подорожчає на 16-20%.

З другого кварталу 2022 року ціни на м’ясо можуть зрости на 50%. Це стосується всіх видів м’яса.

Яйця в Україні продовжать дорожчати За оцінками експертів, вже незабаром вони коштуватимуть 40 гривень за десяток. Причин цього кілька: скоротилося виробництво курячих яєць, підвищилися ціни на енергоносії.

Раніше повідомлялося, що цінники на каву злетять . Причина – серйозні проблеми у країн, які вважаються основними постачальниками зерен: Бразилії, Колумбії та В’єтнамі. Прогнози експертів кажуть, що ціни на кавове зерно протягом цього року можуть збільшитися на 20-55%.

Через подорожчання енергоносіїв літр рафінованої олії у магазині може подорожчати до 100 гривень та вище.

Джерело: Народна Правда