Зеленський проводить прес-марафон: онлайн

Зеленський проводить прес-марафон: онлайн
Автор Желізняк Олександр в Новини

Сьогодні, 26 листопада президент Володимир Зеленський проводить прес-марафон. У день “екватора” своєї каденції глава держави збирає журналістів українських та міжнародних ЗМІ для обговорення актуальних питань життя суспільства.

Усі подробиці прес-марафону Зеленського, головні теми та заяви – у трансляції РБК-Україна.

16:04 Найважчі помилки на посту президента:

“Довіра, щодо деяких кадрових рішень. Різним людям – як досвідченим, так і не дуже. Я не думав, що це така спокуса, я не розумів.

Я не знав, що така спокуса у Верховній раді, що так можна любити крісло.

Треба було сильніше діяти з погляду домовленостей із Росією. Потрібно було більше ризикувати”, – сказав Зеленський.

15:58 Що буде у цьому і наступному опалювальному сезоні:

“Не хочу бути циніком і жартувати над цією темою. Наступна зима прийде, це я обіцяю нашому народові. Кораблі (з вугіллям, – ред..) йдуть. Нашого особистого вугілля не вистачає, ми маємо його імпортувати. Ми не імпортуємо з Росії чи з Казахстану. Що стосується газосховищ, зараз у нас ситуація краща, ніж була у будь-який рік с 2014 по 2018 роки. Наша задача – щоб не було відключень. Можуть бути проблеми – якісь, десь, щось, тимчасово (відключення, – ред..), – сказав президент.

“Питання не в наступному році. У нас виклик номер 1 – 2025 рік, коли закінчиться контракт на транзит газу. Це буде складний момент. Ми повинні впроваджувати реформу термомодернізації. Сьогодні на роботу в ОП і міністерстві економіки прийшли люди, які будуть займатись тільки цією реформою. Вона буде коштувати державі 300 млн гривень. Це дуже складна реформа, таких обсягів ніколи не було. Ми продемонструємо крок в цьому і наступному році. І на цьому прикладі покажемо, що ці домівки беруть газу менше”, – заявив Зеленський.

Також він додав, що нам треба зробити так, щоб нам вистачало газу власного видобутку.

15:45 Про вибори президента в Дії

“Ми обіцяли, що буде паралельно онлайн голосування. Це не відміняє звичайні вибори. Я вважаю, що було б дуже корисно. Чи можуть бути онлайн вибори – так, чи через дію – не знаю. Щодо онлайн виборів питання проробляється”, – заявив Зеленський.

15:40 Про санкції РНБО:

“Ми захищаємо нашу державу, як ми можемо. Хтось вважає, що це поза законом. Давайте очікувати результат, а тоді звертати увагу. Я не кажу, що ці люди (які потрапили під санкції, – ред.) злочинці. Я кажу, що справедливе рішення РНБО”, – сказав президент.

15:14 Очікування від нового німецького уряду:

“Вчора у мене була розмова з Ангелою Меркель. Вона вважає, що політика Німеччини щодо України буде незмінною. Я очікую предметних речей і результатів, які б нам допомогли економічно, в енергетичній безпеці і в спокої на Донбасі, потужної санаційної політики, поки нам не повернуть наші території, гарантії по газу, максимальний тиск на Росію для припинення війни на Донбасі”, – заявив Зеленський.

Також він зазначив, що завдяки Німеччині ми могли б отримати тристоронні домовленості щодо транзиту газу з Росії через Україну.

14:56 Про своє президентство:

“Я задоволений окремими речами. Я не знаю, чи пишатися ними. Чи був я гідним президентом своєї держави – я це зрозумію, в найближчому часі”, – сказав президент.

Про кадри:

“Я вважаю, що в нас є декілька кадрових перемог. На жаль, деякі люди не змогли витримати тиск, вони психологічно виявились слабкими”, – сказав Зеленський.

“Я задоволений міністром інфраструктури, я задоволений першим віце-прем’єром. Я вважаю, що сьогодні у нас чесний і професійний міністр охорони здоров’я. У нас дуже потужний голова Офісу”, – додав президент.

14:46 Про Донбас та мінські переговори:

“Загальмувалось усе. Ми сьогодні не готові ризикувати нічим. Ймовірність ескалації є. Іноді люди дуже гучно з інших держав, і з нашої, ці розмови підтримують. Нормандський формат був єдиним, що є. Я вважаю, що ми заздалегідь його почали, він йде. Чи буде продовження, залучення США – побачимо”, – сказав Зеленський.

“Щодо “мінську” – це єдине, що працювало. А зараз ніхто не літає в Мінськ, всі говорять по телефону. Нормандія не така актуальна, як була, бо тоді всі були заряджені на результат. Стіна – це умовні речі. Зараз ми будуємо кордон. У нас багато проблем на кордоні з Білоруссю. Кордону фізично просто не існує”, – заявив президент.

“Ми повинні розраховувати на себе. У нас повинна бути дуже сильна армія, ми повинні бути готові до захисту”, – додав він.

14:38 Про транзит газу з Росії через Україну:

“У нас контракт до 2024 року. Ми хочемо продовження. Ми сказали, що давайте знижувати собівартість транзиту. Ми готові, але Росія на це не пішла. Я чув риторику з російської сторони, що вони готові продовжувати транзит”, – сказав президент.

14:29 Про ескалацію:

“Я вважаю, що зараз ситуація не гірше, ніж на весні. Зараз військових там менше. Ми бачимо дуже часто ротації. Це саме для того, щоб показувати нам, для розвідданих, що йде накопичення. Ми бачимо часто, що йде збільшення техніки – техніку привезли, потім відійшли. Тому такі ризики є. Риторика дуже небезпечна пішла. Важливі акценти – НАТО, вони повторюють, що збільшення присутності НАТО, це завжди працювало на їх внутрішнього споживача. Я вважаю, що це дуже небезпечно. Я погоджуюсь з США, що це небезпечна історія. Другий сигнал – щось з “мінськом” не виходить, риторика, що Україна зриває “мінськ”. “Мінськ” – це щось, що зупинило колись потужну ескалацію. Це важливий сигнал, що може бути ескалація. Третій сигнал – Північний потік 2, напружена ситуація в Білорусі, на кордоні Литви. Загальна ситуація, що не тільки з Україною проблеми. Розігрують карту обміну на спокій десь”, – заявив президент.

14:20 Наразі свої запитання поставили дві групи журналістів. Залишилось ще три.

14:05 На питання про те, чи можна порівняти прокат серіалів Кварталу 95 у Росії з Липецькою фабрикою Порошенко, Зеленський відповів, що некоректно порівнювати цукерки та медіавиробництво.

13:57 Про статистику коронавірусу і вакцинацію:

“Я не задоволений кількістю смертей. На жаль, у нас люди, особливо поважного віку, звертаються в останню мить. Також у нас велика кількість людей у цих статистиках, які хворіють іншими хворобами. Чи довіряю я цим цифрам? Є міністр охорони здоров’я Ляшко, я довіряю йому. Напевно можуть бути помилки у статистиці.”, – говорить президент.

13:20 Про зустрічі з представниками інших фракцій:

“Я не зустрічаюсь з іншими фракціями, тільки з представниками “Слуги народу”. Я зустрічаюсь з лідером нашої фракції, з головами комітетів, я зустрічався з Корнієнко, коли він був главою партії (“Слуга народу”, – ред.). Я зустрічаюся з деякими міністрами. Раз в тиждень ми обговорюємо важливі рішення, підбиваються підсумки.”, – сказав Зеленський.

Президент наголосив, що Тиску на Раду з Офісу президента немає.

13:01 Щодо балотування на другий президентський термін:

“Це (балотування, – ред..) пов’язане буде з підтримкою моєї персони народом України. І точно буду приймати рішення зі своїми дітьми. Вони страждають від моєї професії. Тому це рішення буду обирати пізніше”, – сказав президент.

Щодо зміни черговості президентських та парламентських виборів:

“Є питання щодо тлумачення Конституції. Депутати, якщо вони захочуть, звернуться до Конституційного суду”, – говорить Зеленський.

“Для чого мені потрібна влада – для того, щоб реалізувати всі цілі”, – додав він.

12:49 Про Коломойського и “Укрнафту”

Розділення “Укрнафти” не відбулось. Всі говорили про те, що є заборгованість “Нафтогазу” перед “Укрнафтою”. Питання розділення було давно, воно не вирішено. Якщо не буде розділено, є вірогідність, що компанії виграють суд, державна заборгованість була кілька мільярдів. Я знаю, що у нас сьогодні нема грошей в бюджеті платити будь-кому, і ми таке не можемо допустити”, – говорить Зеленський

“Щодо союзництва з Коломойським – ми з ним не проводимо ніяких розмов, не проводили десь два роки. Сьогодні медіа ДТЕКа – я вважаю, що це не про свободу слова. Це війна зі мною проти закону про деолігархізацію”, – додав президент.

12:43 “У нас є деякий аудіозапис, де звучить про держпереворот. Я не буду говорити хто. Ми розуміємо, що розмовляють люди з України та Россії. Я не готовий про це говорити. Говорять про деякі прізвища і говорять про нього (Ахметова, – ред.). Його втягують в це. Тому я запрошую, він повинен подивитись, послухати чи почитати”, – уточнив президент.

12:30 За словами президента, наші західні партнери вимагають, щоб Україна підтримувала зв’язок Росією.

“Я щодня розмовляю з різними лідерами вчора був Мішель, Меркель, вони хочуть, щоб ми почали спілкуватися з РФ, обов’язково буде дзвінок. Вони хочуть контакту нашої адміністрації та адміністрації РФ. Я думаю, що найближчим часом Єрмак буде з ними контактувати”, – розповів Зеленський.

12:25 Про держпереворот:

“Є великі виклики всередині держави, які фіксують розвідки інших країн. Наприклад, отримали інформацію, що 1 числа буде державний переворот, мені здається важлива інформація, 1-2 грудня. Я говорити та ділитися інформацією не маю права, але можу сказати, що є не лише агентурна, а й звукова інформація, де представники з України та Росії обговорюють участь Ахметова у перевороті, що будуть залучені мільярди доларів. Я вважаю, що це підстава Ахметова, його втягують у війну проти України. Вважаю, що він почав її, це буде велика помилка, тому що не можна воювати проти свого народу”, – сказав президент.

12:15 Про ескалацію на кордоні України та Россії:

“Ми повністю контролюємо наші кордони і повністю готові до ескалації. Ми щоденно отримуємо дані від нашої розвідки і від розвідок країн-партнерів. Є технічна допомога, фінансова допомога. Але ми повинні розраховувати на себе. Ми підвищуємо зарплати, ми маємо збільшувати мотивацію для наших військових”, – сказав Зеленський.

12:12 Перше питання – від головного редактора РБК-Україна – як далеко президент зайдете у питанні деолігархізації та чи виконає обіцяні “посадки”?

“Щодо деолігархізації – ми її тільки почали. Я з повагою ставлюся до великого бізнесу, але важливо, щоб він не впливав на медіа і на політиків. Щодо посадок – мені здається, що ми повинні займатися стратегічними речами. Ми почали судову реформу, очищення судів. Посадками займаються правоохоронні органи. Там де я бачу зраду на вищому рівні, ви бачите наші рішення на РНБО. Я отримую інформацію так, як і ви. Люди не бачать тисячі дрібних посадок. Тим не менше, потроху ми рухаємося вперед і вони (посадки, – ред..) відбуваються”, – відповів президент.

12:01 Прес-марафон розпочався.

11:55 Як повідомляє кореспондент РБК-Україна, Володимир Зеленський вже приїхав. Перша група журналістів зайняла свої місця за столом і чекає на президента.

Нагадаємо, на прес-марафон запросили представників видань Liga.net, “РБК Україна”, канал новин “24”, “Свобода слова Савіка Шустера”, канал “Україна”, “Українські новини”, “Інтерфакс-Україна”, “Обозреватель” , “1+1”, 5 канал , Reuters, Deutsche Welle, телеканал ДОМ, УНІАН, Укрінформ, France Presse, Цензор.нет, Bloomberg, Радіо Свобода, КП в Україні, Українська правда, Бабель, СТБ, Фокус, Кореспондент, НВ, Інтер, Forbes Україна, ICTV, LB.ua, Суспільне та BBC.

11:44 Журналістів, які запрошені на прес-конференцію, розділили на групи. Кожну з них запрошуватимуть до спілкування з президентом.

Зеленський проводить прес-марафон: онлайн

11:30 У коворкінгу Creative States, де Зеленський проведе прес-марафон, вже збираються журналісти.

Фото РБК-Україна

Що відомо про прес-марафон

Зустріч Володимира Зеленського з представниками ЗМІ у ОП анонсували на п’ятницю, 26 листопада.

Це вже друга прес-конференція глави держави у 2021 році, але цього разу її організовано у форматі прес-марафону.

Через ситуацію з коронавірусом кількість учасників зустрічі обмежена. Запрошено 30 журналістів українських та зарубіжних видань, кожен із яких зможе поставити своє запитання.

Захід розпочинається о 12:00, заявлена ​​тривалість – 3 години. Марафон транслюватимуть онлайн на Facebook-сторінці Офісу президента та в ефірі українських телеканалів.

“30 запитань президенту України”

Саме під такою назвою пройде черговий прес-марафон Зеленського. Як повідомили в Офісі президента, під час спілкування з журналістами планується обговорити найбільш значущі наразі теми, серед яких:

реформи в Україні; ситуація сході країни; енергетична безпека та тарифи; економічна стабільність; боротьба із пандемією COVID-19.Прес-конференція на заводі “Антонов”

Минула зустріч глави держави зі ЗМІ відбулася у травні 2021 року і була присвячена другій річниці його перебування на посаді. Конференція відбулася у ангарі для літків ДП “Антонов”.

Володимир Зеленський говорив про головні пріоритети у роботі, а саме виділив “побудову країни без війни”, деолігархізацію, земельну реформу, будівництво доріг, діджиталізацію держави.

Обговорювалася організація святкування Дня незалежності, вакцинація, відставка голови МОЗ Максима Степанова, зміна керівництва “Нафтогазу”, розслідування вбивства Павла Шеремета та можлива відставка Арсена Авакова.

Також говорили про ймовірну ескалацію на сході на тлі весняних навчань військ РФ біля кордонів України. Президент назвав серед шляхів вирішення ситуації прямі переговори з Володимиром Путіним і залучення до такої розмови США.

Про можливе висування на другий термін Зеленський сказав, що про це рано говорити. За його словами, це рішення залежатиме від бажання суспільства.

Зустріч Зеленського зі ЗМІ у Маріїнському палаці

У 2020 році президент спілкувався з журналістами просто неба біля Маріїнського палацу. Зустріч відбулася в період дії жорсткого карантину, у зв’язку з чим потрапити на неї вдалося не всім охочим.

У першу річницю від дня інавгурації Зеленський відзвітував про результати роботи за 12 місяців.

Однією з актуальних тем було обговорення карантинних обмежень через коронавірус. Порушувалося питання переговорів із главою РФ Володимиром Путіним. Президент заявив про пріоритет “мінського формату” для вирішення ситуації на Донбасі, але також і про готовність до спілкування у будь-яких інших форматах.

Крім цього, говорили про закон про референдум, велику приватизацію в країні, місцеві вибори та підтримку кандидата від “Слуги народу” на посаду мера Києва.

Перший прес-марафон президента став рекордним

Першу прес-конференцію Зеленський провів у жовтні 2019 року на території Kyiv Food Market. Захід у форматі марафону тривав 14 годин. У конференції взяли участь близько 300 журналістів.

Президент озвучив на марафоні своєю головною місією припинення війни на Донбасі. Володимир Зеленський говорив про перспективи “нормандського формату”, повернення Криму.

Обговорювалися питання виконання передвиборчих обіцянок, тарифів на комунальні послуги, кадрових призначень, можливості легалізації грального бізнесу, відкриття ринку землі.

Під час марафону не обійшлось без провокаційних ситуацій. Так, один із учасників заходу, намагаючись привернути увагу президента, заліз на стіл і голосно висловлювався проти абортів, ЛГБТ-спільноти, проституції.

Нагадаємо, прес-марафон Володимира Зеленського у 2019 році став найтривалішим серед президентських прес-конференцій та був зафіксований у реєстрі рекордів. Минулий рекорд тривалості становив трохи більше 7 годин.

Джерело: Народна Правда