Злісних неплатників з комуналки вирішили карати санкціями

Злісних неплатників з комуналки вирішили карати санкціями
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Незважаючи на заборону штрафувати боржників з комуналки в період дії карантину, злісних неплатників у Києві все одно вирішили карати.

Loading...

Як повідомляє прес-служба Київської міськадміністрації, замість штрафів та пені “Київтеплоенерго” застосовує санкції – додає до платіжок по 3% річних та інфляційні втрати. Суми вказують як “рекомендований платіж”.

“Існує категорія громадян, які свідомо накопичують заборгованість та не здійснюють її рекструктуризацію, порушуючи чинне законодавство. При цьому значна кількість таких боржників є власниками житла в центрі міста й площею 100 кв. м і більше. Саме до таких споживачів, які мають тривалий термін заборгованості, з літа поточного року комунальне підприємство «Київтеплоенерго» змушене застосовувати санкції – нарахування 3% річних та інфляційних втрат. Це, насамперед, один з антикризових заходів, що допомогли підприємству накопичити кошти для стабільного проходження опалювального сезону в умовах газової кризи.”, – йдеться у повідомленні.

У Миколаєві у чоловіка, який не погасив комунальні борги за опалення у 14 тисяч гривень, конфіскували автомобіль.

Газопостачальні компанії України почали публікувати місячні тарифи на газ для населення у грудні. Проте більшість постачальників відмовилися від місячних планів, залишивши лише річну пропозицію, яка діє до 30 квітня 2022 року. Місячні ціни, які компанії пропонують на грудень, сягають 40 гривень за кубометр.

Джерело: Народна Правда