До Землі прямує великий астероїд, що може спричинити масові руйнування, як від атомної бомби

До Землі прямує великий астероїд, що може спричинити масові руйнування, як від атомної бомби
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Великий астероїд 2018 AH, який пройде поряд із Землею у 2028 році, може у разі зіткнення спричинити більш масові руйнування, ніж атомна бомба.

Щоправда, вчені стверджують, що зараз він небезпечний для Землі, адже пройде повз неї на відстані 4,5 млн км, пише The Science Times.

Астероїд раніше вже пролітав поблизу нашої планети – у 2018 році, тоді устаткуванню NASA не вдалося виявити його присутність у навколоземному просторі через його затінок.

Повідомляється, що астероїд можна порівняти своїми розмірами з монументом Вашингтона. Очікується, що він пройде повз Землю 27 грудня. Якби астероїд впав на Землю, потужність вибуху могла досягти 12 мегатонн.

За рівнем небезпеки об’єкт 2018 AH віднесений до категорії “Аполлон”, або до максимального – орбіти таких об’єктів мають точки перетину з орбітою Землі.

Його можна порівняти з астероїдом, який вибухнув на річці Підкам’яна Тунгуска в Сибіру 30 червня 1908 року. Тоді струси та радіохвилі відчувалися навіть у Вашингтоні та Індонезії.

У жовтні NASA запустила свій перший космічний зонд Lucy вартістю майже 1 млрд. доларів. З його допомогою планується досліджувати троянські астероїди поблизу Юпітера.

Джерело: Народна Правда