Що відомо про новий штам коронавірусу «Омікрон»

Що відомо про новий штам коронавірусу «Омікрон»
Автор Романова Марі в Коронавірус/Новини

24 листопада у Всесвітній організації охорони здоров’я повідомили про виявлення нового штаму коронавірусу у Південній Африці.

Loading...

Як повідомляє Міністерство охорони здоров’я, цей варіант має велику кількість мутацій.

Попередні дані свідчать про підвищений ризик повторного зараження Омікроном (Omicron) в порівнянні з іншими штамами.

Поки що немає інформації про те, що симптоми штаму «Омікрон» відрізняються від симптомів інших варіантів COVID-19. Визначення рівня тяжкості варіанта «Омікрон» та специфічних аспектів займе від кількох днів до кількох тижнів. При цьому фахівці з ПАР зазначають, що при зараженні новим варіантом коронавірусу не пропадають нюх та смак, проте спостерігається підвищення температури та занепад сил. Крім того, у більшості пацієнтів також зафіксовано прискорений пульс. Лікарі зазначають, що Omicron-штам насамперед поширюється серед молодих людей.

Про виявлення випадків зараження штамом «Омікрон» вже повідомила низка європейських країн, Канада, Австралія, Ізраїль та Гонконг.

ВООЗ закликає дотримуватись правил безпеки, щоб мінімізувати ризик захворювання на COVID-19.

Як повідомлялося раніше, завод фармацевтичної компанії «Лекхім» у Харкові зможе розливати понад 10 000 доз вакцини від COVID-19 за годину.

Нагадаємо, витрати медустанов на лікування пацієнтів із COVID-19 покриває держава через Національну службу здоров’я України. Проте гроші компенсуються не за кожного COVID-пацієнта, а за кількість медичних бригад, яких у лікарні має бути щонайменше чотири (одна обслуговує близько 20 осіб).

 

Джерело: Народна Правда