Особливості догляду за шкірою новонародженого

Особливості догляду за шкірою новонародженого
Автор Желізняк Олександр в Новини

Як тільки маленька людина з’являється на світ, її організм починає пристосовуватися до нових умов життя. Всі органи та системи малюка ростуть і розвиваються разом з ним, тому немовляті необхідний особливо дбайливий догляд. У тому числі це стосується шкіри. Її захисна функція поки що далека від досконалості, епідерміс складається з меншої кількості верств, ніж у дорослої людини, тому погано справляється з дратівливими факторами навколишнього світу.

Щоб допомогти крихітному організму та створити додатковий захист, необхідно дотримуватись основних правил гігієни та не боятися використовувати допоміжні засоби для догляду. Такі, наприклад, як крем Бепантен .

Loading...

Чим шкіра новонародженого відрізняється від дорослої?

Не обов’язково мати мікроскоп, щоб побачити відмінності “на око”. Шкіра немовляти – тонка, вкрита безліччю судин, які добре проглядаються. У епідермісу поки всього 3 шари (тоді як у дорослої людини їх 5).

У ніжній дитячій шкірі набагато більше вологи, а ось бар’єрна функція поки що зовсім слабка, вона ще перебуває у процесі формування. Це означає, що вологи хоч і багато, але випаровується вона набагато швидше. До того ж, патогенним організмам, алергії та іншим негативним факторам легко проникнути всередину – ось чому дитяча шкіра така чутлива і їй може знадобитися крем Бепантен.

Як доглядати шкіру новонародженого?

Не варто лякатися недосконалості та крихкості дитячої шкіри. Доглядати її не так вже й складно, якщо дотримуватися кількох правил.

  1. Не слід пропускати щоденні гігієнічні процедури. Купання, перевірка шкіри (особливо складочок) на наявність висипань чи попрілостей, протирання обличчя ватним диском.
  2. Важливий фактор для захисту та здоров’я дитячого епідермісу – своєчасна зміна підгузки. Кал та сеча є агресивними факторами, які легко викликають роздратування. Для додаткового захисту шкіри можна використовувати крем Бепантен® під підгузник. Він допомагає створити захисний бар’єр та зволожити епідерміс, знімає запалення та роздратування.
  3. Повітряні ванни підуть на користь малюку, головне проводити їх при комфортній температурі.

Щоб уникнути алергії, засоби по догляду не повинні містити виражених ароматів, барвників, спирту. Краще придбати спеціальну косметику для новонароджених чи немовлят, не варто використовувати дорослі продукти.

Крем та мазь Бепантен® дозволені для застосування з перших днів життя малюка. Кошти не просто зволожують шкіру, а лікують попрілості будь-якого характеру, як сухі, так і мокрі (для останніх більше підходить форма крему). Ланолін у складі створює захисну повітропроникну плівку на шкірі, а декспантенол прискорює природну регенерацію та знімає неприємні прояви. Саме тому мамам може стати в нагоді Бепантен® крем, ціна його помірна, а витрата не назвеш надмірною.

 

1. Тамразова О.Б. Особливості догляду за шкірою немовлят. Cons. Med. Педіатрія (Додаток). 2014; 1: 77–82

Джерело: Народна Правда