Хто перетворив Україну на полігон для біологічних експериментів

Хто перетворив Україну на полігон для біологічних експериментів
Автор Желізняк Олександр в Новини

Завжди знайдеться той, хто наживеться на вашому горі. Навіть якщо це всесвітнє горе, навіть якщо це пандемія нового вірусу, від якого гинуть сотні людей. Часто ці люди посміхаються вам з екранів телевізорів і розповідають про мир для всього світу, водночас готуючись принести вас на поталу в ім’я власного збагачення.

ДЕШЕВИЙ БІОМАТЕРІАЛ

Loading...

Саме цим і займається влада України, дозволяючи західним (та й східним теж) фармкомпаніям масово проводити клінічні випробування на українцях та завозити до країни експериментальні пігулки.

Наприклад, Кабмін нещодавно включив до переліку медикаментів для лікування коронавірусу Молнупіравір та Паксловід, хоча жоден із цих препаратів не зареєстрований у США та Європі. Прем’єр-міністр Шмигаль запевняє, що це все для блага народу, щоб найпершими отримувати інноваційні ліки. А може, щоби провести фінальні дослідження на тих, кого не шкода?

Виявляється, керівництву країни не шкода студентів, адже компаніям «Пфайзер» та «Мерк» дозволили проводити клінічні випробування препаратів «Ритонавір» та МК4482-013 на базі міської студентської лікарні у Харкові, яка обслуговує 24 виші. При цьому препарати взагалі не планують постачати до нас у країну. А експериментувати на нас – будь ласка. При цьому згода, яку підписують українці, які погоджуються на досліди, не дає жодної страховки на випадок, якщо щось піде не так.

На заході клінічні дослідження дуже добре оплачуються, а українці, за тими мірками, це дуже дешевий «біоматеріал». Хоча для нашого зневіреного народу, який з жахом дивиться на зростаючі ціни, 8000 гривень за те, щоб випити невідомі таблетки, – відмінна пропозиція.

«УКРАЇНСЬКИЙ ПРОЕКТ»

Пандемія дозволила фармкомпаніям розвернутися на повну силу, виправдовувати бажання збільшити прибуток турботою про населення. Проте експерименти над українцями розпочалися далеко не вчора, а ще з 2005 року, коли Україна підписала угоду зі США щодо модернізації радянських біохімічних лабораторій натомість на можливість проводити там дослідження. Ось відтоді американські вчені привозять до нас у країну різноманітні небезпечні віруси. І взагалі не ясно, що у них там у пробірках: чи то Ебола, чи то дизентерія, чи щось, не відоме науці.

Усі експерименти (нібито мирні) проводять під керівництвом Пентагону. Це закрита частина програм американського Агентства зниження загрози (DTRA) під загальним шифром UP, що означає Ukrainian Project («Український проект»).

Працювати до нас прилітають фахівці з DTRA, Луїсвілльського університету та НДІ інфекційних хвороб ЗС США. Вони вивчають штами агентів біологічної зброї (хантавіруси, вірус геморагічної лихоманки Крим-Конго, рикетсії та бактерії «коксієлла бурнетті»).

Наймасштабніший проект – це UP-8: «Поширення вірусу геморагічної лихоманки Криму-Конго (вірус ГЛКК) та хантавірусів в Україні та потенційна потреба диференціальної діагностики у пацієнтів із підозрою на лептоспіроз». Випробуваними стали 4 тисячі українських військовослужбовців, при цьому допускалася їхня загибель під час експерименту! Зразки крові випробуваних, а також небезпечні патогени переправили до США.

ГОЛОВНИЙ ЛОБІСТ

Програми під шифром UP проходили кілька років. Найактивніше – після того, як президентом став Петро Порошенко, а крісло міністра охорони здоров’я зайняла Уляна Супрун, яка не приховувала свого подвійного громадянства.

Саме вона зруйнувала власне санепідемслужбу України, щоб полегшити проведення небезпечних експериментів, а також відкрито лобіювала інтереси західних компаній із виробництва медикаментів.

Так, у 2016 році Експертний комітет з підбору та використання лікарських засобів міністерства охорони здоров’я України не включив до складу Національного переліку рекомендованих препаратів софосбувір (Sofosbuvir) та фіксовану комбінацію ледіпасвір софосбувір (Ledipasvir Sofosbuvir) через високу вартість та вартість. Обидва препарати виготовляє «Gilead Sciences» – корпорація із США.

Національний перелік – не просто номінальний документ, на його основі складаються протоколи лікування, робляться державні закупівлі. Звісно, фармкомпанії намагаються, щоб їх препарати включили до такого важливого списку.

І варто було тільки директорові від операцій з доступу на ринках країн Африки та СНД Грему А.Робертсону написати в січні 2017 року слізний лист на адресу Уляни Супрун, як уже за місяць комітет збирає позачергову нараду і все ж таки включає софозбувір до Національного переліку. При цьому в протоколі зазначено, що препарат було внесено до списку на особисте клопотання в.о. міністра охорони здоров’я Супрун.

А щоб зв’язки голови українського відомства з американським фармацевстичним ринком стали ще очевиднішими, представники «Gilead Sciences» направили ще один лист – цього разу подяку, де зазначили, що включення препарату софосбувір до Національного переліку стало можливим виключно завдяки «політичному рішенню в.о. . Міністра У.Супрун».

КОЛИ ТВІЙ ШЕФ – МІНІСТР ОБОРОНИ США…

Препарати «Gilead Sciences» – зовсім не ті інновації, які хотілося б бачити в нашій країні, адже ця компанія вже була причетна до скандалів із клінічними дослідженнями, під час яких гинули люди. Причому тести знову проводилися над США, а інших країнах колишнього Радянського Союзу.

Наприклад, 30 грудня 2015 року аж 30 людей у Грузії загинули під час випробувань препарату «Совальді», активною речовиною в якому якраз є софосбувір. Відповідні документи раніше оприлюднив екс-міністр держбезпеки Грузії Ігор Гіоргадзе. Загалом загинуло близько сотні людей.

«Gilead Sciences» – не просто пересічна приватна компанія, яка підкупила українського міністра. Ця корпорація безпосередньо пов’язана з Міноборони США. З 1997 до 2001 року головою ради директорів «Gilead Sciences» був Дональд Рамсфелд – зараз уже колишній, а тоді майбутній міністр оборони США. Міністерське крісло він займав двічі.

Саме при ньому «Gilead Sciences» розробили препарат для лікування пташиного грипу, а потім спалахнула епідемія цього захворювання, і акції компанії злетіли.

Може це не єдиний раз, коли загадкові американські лабораторії, розсипані по всій Україні (журналісти нарахували близько 15), «випускали на волю» потрібні їм віруси? Так, понад 10 років тому у Тернополі від геморагічної пневмонії, спричиненої невідомим патогеном, загинули 450 людей. 2016 року в Ізмаїлі зареєстрували раніше невідому кишкову інфекцію. У Харкові кілька років тому 200 військових заразилися новим штамом свинячого грипу, з них 20 людей померли. І на цьому спалах не закінчився: інфекція пройшла по всій країні і забрала 364 життя.

І починалися ці епідемії саме в тих містах, де розташовані ті «мирні» пентагонівські лабораторії. Діяльність свою вони ведуть активно: у 2019 році, наприклад, провели експерименти зі створення розумних вакцин, здатних адаптуватися до мутацій вірусів. Зразки патогенів для тестів імпортували із США, а от людський «біоматеріал» – наш, український.

Спонсували ці дослідження, зокрема, через гранти від міністерства охорони здоров’я та фонд «Відродження», який фінансує Сорос, а через нього – Демократична партія США.

Джерело: NEW KOBZAR

Джерело: Народна Правда