Лавров перейшов до погроз через обіцянки членства України в НАТО: “Один раз у 2008 вже рвонуло”

Лавров перейшов до погроз через обіцянки членства України в НАТО: “Один раз у 2008 вже рвонуло”
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Міністр закордонних справ Сергій Лавров агресивно відреагував на обіцянки вступу України до НАТО. Під час свого виступу на засіданні Ради міністрів закордонних справ ОБСЄ він раптово нагадав світові про події 2008 року.

Про це повідомляє РБК-Україна.

“Рішення бухарестського саміту НАТО квітня 2008 року про те, що Грузія та Україна стануть членами НАТО, – міна в саму основу конструкції європейської безпеки. Один раз у серпні 2008 року вже “рвануло”, коли Михайло Саакашвілі, який перебував в ейфорії від НАТО-перспективи, зважився на авантюру, яка обернулася найважчими наслідками для самої Грузії та підвела ситуацію в галузі безпеки в Європі до небезпечної межі”, – зазначив Лавров.

Він також заявив, що тези про відсутність права у Росії висловлювати іншим країнам позицію про неприпустимість розширення НАТО є “грою з вогнем”.

“Хочу, щоб було гранично зрозуміло: перетворення наших країн-сусідів на плацдарм протистояння з Росією, розгортання сил НАТО у безпосередній близькості від стратегічно важливих для нашої безпеки районів категорично неприйнятне”, – додав Лавров.

Нагадаємо, йдеться про напад Росії на Грузію у 2008 році. У серпні на тлі обопільних звинувачень у провокаціях Росія запровадила регулярні війська до Південної Осетії та вторглася на грузинську територію. У відповідь на обстріл грузинських сіл війська Тбілісі зайняли більшу частину Цхінвалі, Росія ж запровадила танки та застосовувала військову авіацію. У результаті після конфлікту Росія визнала Південну Осетію та Абхазію “незалежними державами”.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг висловився з приводу захисту України у разі прямої загрози з боку Російської Федерації. Країна може не розраховувати на колективну оборону від Альянсу.

На тлі загострення ситуації з можливим поновленням бойових дій та російською агресією з ОРДЛО масово виїжджають місцеві жителі, що цікаво, що їдуть вони в основному в Росію.

Джерело: Народна Правда