Рада ще на рік продовжила закон про особливий статус Донбасу

Рада ще на рік продовжила закон про особливий статус Донбасу
Автор Романова Марі в Новини/Соціальна правда

Верховна Рада України ще на рік продовжила закон про так званий особливий статус окупованого Донбасу.

Loading...

Як повідомляє РБК-Україна, відповідне рішення підтримали 317 нардепів.

Законопроект пропонує у статті 1 закону “Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей” цифру “2021” замінити цифрою “2022”.

У пояснювальній записці йдеться про те, що це дозволить створити додаткові часові можливості для реалізації законодавчих умов, спрямованих на мирне врегулювання в окремих районах ОРДЛО на основі принципів та норм міжнародного права та Статуту ООН.

Зазначимо, закон про особливий статус України гарантує “недопущення кримінального переслідування, притягнення до кримінальної, адміністративної відповідальності та покарання осіб – учасників подій на території Донецької та Луганської областей”. Також гарантується вільне використання, вивчення та підтримка російської мови у суспільному та приватному житті.

А органи місцевого в ОРДЛО повинні сприяти використанню російської мови у сфері освіти, ЗМІ, судочинстві, економічній та соціальній діяльності тощо.

Президент Туреччини Реждеп Таїп Ердоган напередодні заявив , що Анкара може стати посередником між Україною та Росією, адже Туреччина зацікавлена в тому, щоб у цьому регіоні встановився мир. Однак у Росії пропозицію відкинули.

Джерело: Народна Правда