Як правильно вибрати жорсткість матраца

Як правильно вибрати жорсткість матраца
Автор Желізняк Олександр в Новини

Після сну почуваєтеся розбитим? З’явився біль у спині? Час міняти матрац! Як вибрати потрібний варіант? Яка жорсткість потрібна? Розберетеся після прочитання статті.

Чому важливо правильно підібрати жорсткість матраца

Жорсткість – важливий параметр вибору матраца: від неї залежить не лише комфорт під час сну чи відпочинку, а й здоров’я. Існує кілька ступенів твердості – як зрозуміти, який виріб потрібний? Завжди орієнтуйтесь на власні почуття. Консультація з лікарем зайвою не буде – фахівець порадить потрібний варіант.

Loading...

Правильно вибраний матрац дозволяє плечам і стегнам (найширшим точкам на тілі) максимально стикатися з поверхнею спального місця. Тим самим знімається навантаження з тіла – м’язи розслаблюються, хребет відпочиває.

Якщо виберете занадто жорсткий або занадто м’який варіант, це обернеться болями в спині та грудному відділі, розвитком остеохондрозу, викривленням хребта. Тому приділіть підбору жорсткості максимальний час.

Вибір жорсткості матраца в залежності від положення під час сну

На якій поверхні спати? Залежить від кількох критеріїв:

 • улюбленої пози під час нічного відпочинку;
 • віку;
 • ваги;
 • наявності/відсутності проблем зі спиною та опорно-руховим апаратом.

Кожна людина спить по-різному. Щоб не говорили лікарі, прийняти правильне становище у неконтрольованій ситуації складно. Тому для початку розглянемо жорсткість залежно від положення під час сну:

 1. Спіть на животі – вибирайте твердий виріб. Це необхідно, щоб не допускати згинання хребта.
 2. Ваша улюблена поза – на боці? Оскільки навантаження йде на плече та бік, оптимальний варіант – виріб середньої жорсткості або м’який матрац. Орієнтуйтесь на моделі із незалежними пружинними блоками.
 3. Якщо звикли спати на спині, купуйте матрац із максимальним ступенем жорсткості. Такий виріб не дозволить «потонути» плечам та стегнам.

Найкращий вибір для будь-якої пози уві сні – ортопедичний матрац. Модель дозволить рівномірно розподілити навантаження. При цьому виріб довговічний та міцний.

Вік, вага та інші важливі фактори вибору жорсткості

Щоб визначити правильну жорсткість, однієї пози у сні замало. Озброїться папером, ручкою та позначте, який варіант підходить, виходячи з кожного параметра.

Здоров’я

Стан здоров’я спини – ключовий момент підбору. Вважається, що людям із проблемами опорно-рухового апарату потрібні дуже жорсткі матраци. Це не зовсім правильно:

 • Якщо у вас проблеми з поперековим відділом, потрібна м’якша модель.
 • Випадки захворювання верхнього відділу хребта полегшить твердий виріб.
 • При грижах хребта вибирають м’який варіант.

Якщо у вас хронічні захворювання, травми чи інші серйозні проблеми, обов’язково порадьтеся з ортопедом.

Вік

Ми знаємо: навантаження на хребет та його стан із віком змінюється. Обов’язково зважайте на це при виборі матраца. Вихідні дані такі:

 • Новонародженим та маленьким дітям до 3-х років необхідні найжорсткіші моделі. Це забезпечує хорошу позу уві сні, правильне формування та розвиток хребта, дає велику гарантію відсутності викривлень.
 • Дітям з 3-х років та підліткам краще спати на помірно твердому ліжку. Також підійде матрац із середнім ступенем твердості.
 • Людям молодого та середнього віку варто обирати середньо-жорсткі вироби.
 • Літнім людям потрібно спати на м’якому та пружному матраці. Чим старша людина, тим м’якшим має бути виріб.

Вага

Орієнтуйтесь на свою статуру та вагу:

 • Якщо цифри на терезах не перевищують 60 кг, вибирайте відносно м’які або помірно жорсткі моделі.
 • Вагаєте від 60 до 90 кг? Ваш вибір – матраци середньої жорсткості. Якщо до душі більш жорсткі моделі, беріть сміливо.
 • Якщо статура велика (90), купуйте жорсткі моделі, що не провалюються під вагою.

Всі запропоновані поради стосуються односпальних місць. Зверніть увагу, що підбір двоспального виробу повинен виходити з параметрів обох людей.

Чи не можете зробити вибір? Зверніться за консультацією до фахівців гіпермаркету «MARGO» – вони допоможуть визначитися з жорсткістю матраца і підібрати потрібний варіант.

Джерело: Народна Правда