Весна прийде у лютому: синоптик розповіла, як зміни клімату вплинули на погоду в Україні

Весна прийде у лютому: синоптик розповіла, як зміни клімату вплинули на погоду в Україні
Автор Желізняк Олександр в Новини/Погода

Погода в Україні взимку буде теплішою за попередні роки. Опади випадатимуть переважно у вигляді дощу.

Про це в інтерв’ю “Фактам” розповіла завідувачка відділу прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту, кандидат географічних наук Віра Балабух.

За її словами, грудень може бути на 1—2 градуси теплішим, ніж у середньому за період 1993—2016 років, а січень та лютий — на 2—3 градуси. Відтак існує висока ймовірність того, що вже в лютому буде весняна погода.

Причиною цього стану є Азорський антициклон, а також антициклони з Балкан:

“За розрахунками очікується, що цього року на погоду в Україні впливатиме не лише гребінь Азорського антициклону, а й антициклони, які, ймовірно, утворюватимуться на Близькому Сході та Балканах”.

Синоптик каже, що ще рано передбачатиме, чи буде сніг на Новий рік, але, швидше за все, якщо будуть опади, то це буде дощ.

“Можна говорити про те, що через глобальне потепління все більша частина опадів взимку випадає у вигляді дощу, а не снігу. Сніговий покрив якщо і з’являється, то, як правило, не надовго. Це проблема, адже наші річки мають переважно снігове харчування. Якщо снігу не буде, загостриться проблема забезпечення водою.

Окремо вона зазначила, що цієї зими цілком можливий дефіцит опадів. При цьому восени їх випало недостатньо. Синоптик прогнозує посуху:

“У 2021 році опади розподілялись дуже нерівномірно. В одних областях випадало 2—3 і більше місячних норм опадів, в інших лише 10—20 відсотків від місячної норми, а в деяких місцевостях взагалі опади не спостерігались протягом місяця і довше. Минула осінь виявилася досить посушливою, а жовтень одним із найпосушливіших за період спостережень. Тобто тенденція до зростання посушливості, яка спостерігалася протягом останніх років, зберігається, хоча в окремих районах і можуть випадати досить інтенсивні опади. Відповідно до прогнозу взимку також очікується дефіцит опадів. Така зміна зволоження є характерною рисою зміни клімату в Україні”.

В Українському гідрометеорологічному центрі озвучили прогноз погоди на грудень . Температура та кількість опадів будуть у межах норми.

Директор Укргідрометцентру Микола Кульбіда раніше зазначав, що клімат в Україні в наступні 100 років стане спекотнішим. У середніх широтах, не кажучи вже про південні регіони, зими не буде зовсім.

Завідувач відділу кліматичних досліджень та довгострокові прогнози погоди Українського гідрометеорологічного інституту НАН Вазіра Мартазінова розповіла, що погода в Україні на Новий рік 2022 року буде безсніжною, але морозною. За прогнозом погоди, температура повітря опуститься до позначки -15 градусів.

Завідувач відділу прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС України та НАН України Віра Балабух каже, що приблизно 60% зимового періоду буде аномально тепло, проте 40% часу – буде холодно і часом навіть дуже холодно.

Джерело: Народна Правда
Теги: