Введення в храм Пресвятої Богородиці: що заборонено робити цього дня

Введення в храм Пресвятої Богородиці: що заборонено робити цього дня
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

4 грудня православні віруючі відзначатимуть Введення у храм Пресвятої Богородиці. Це велике християнське свято. Цього дня згадують, як батьки Божої Матері у віці трьох років віддали її на служіння до Єрусалимського храму.

Згідно з церковним переказом, батьки Пресвятої Богородиці святі Іоаким та Ганна тривалий час не мали дітей. Вони палко молилися Господу і дали обітницю у разі народження дитини віддати її на служіння Богові в Єрусалимський храм. Бог прислухався до молитов подружжя і дарував їм дочку. Коли дівчинці виповнилося три роки, Ганна та Іоаким привели її до храму і передали до рук первосвященика Захарії – отця святого пророка Іоанна Хрестителя. За особливим одкровенням Марія була введена у Свята Святих, куди прості люди не допускалися, а первосвященик заходив лише раз на рік – цим була засвідчена її особлива роль у долі світу.

Що потрібно зробити на свято Введення в храм Пресвятої Богородиці

Важливо відвідати церкву. Священнослужителі 4 грудня одягаються в одяг блакитного кольору, який вважається кольором Божої Матері.

Хоча свято традиційно припадає на період Різдвяного посту, дозволяється вживання риби, їжі з олією та трохи вина.

Що не можна робити в день Введення в храм Пресвятої Богородиці

У день свята під забороною гучні розваги та гуляння, робота по дому, а також важка фізична праця та рукоділля. Крім того, не можна відмовляти у допомозі нужденним і милостині.

Раніше повідомлялося, скільки вихідних днів буде у 2022 році — 116. При цьому 105 із них – традиційні неробочі суботи та неділі, решта 11 передбачена календарем державних свят.

У грудні 2021 року в Україні буде 9 офіційних вихідних днів. Вихідними будуть: 4-5, 11-12, 18-19 та 25-27 грудня.

В Україні починають продавати новорічні ялинки і стали відомі первісні ціни на святкове дерево.

Порівняно з минулим роком, новорічний стіл у середньому подорожчає на 16-20%.

Джерело: Народна Правда