Переговори Байдена та Путіна: у Росії заявили про гарантії

Переговори Байдена та Путіна: у Росії заявили про гарантії
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

Президенти США та Росії Джо Байден та Володимир Путін 7 грудня проведуть переговори у закритому режимі, в яких обговорять взаємні гарантії безпеки з боку Москви та НАТО.

Про це розповів речник російського лідера Дмитро Пєсков, передає Інтерфакс.

За його словами, Росія не лише вимагає гарантій від НАТО, а й сама готова їх надати, якщо вдасться домовитись:

“Гарантії безпеки не можуть бути односторонніми, це очевидно. Вони бувають лише в обидві сторони. І саме президент Путін є політиком, який наполягає на взаємоповажному та справедливому характері міжнародних відносин”.

Він розповів, що переговори відбудуться у режимі відеоконференції 7 грудня після 18:00 (17:00 за Києвом) – вони будуть тривалими. При цьому прямого ефіру не буде, все проходитиме в закритому режимі.

На полях саміту членів Ради міністрів закордонних справ ОБСЄ у Стокгольмі держсекретар США Ентоні Блінкен та глава МЗС Росії Сергій Лавров влаштували “гарячу суперечку” щодо України . На неформальній вечері 1 грудня слово взяв російський міністр і заявив, що ОБСЄ нібито має погодитись з думкою Москви про те, що події 2014 року в Україні були “державним переворотом”. Він також звинуватив Євросоюз та НАТО у “придушенні інакомислення”, маючи на увазі санкції проти Росії. Блінкен у відповідь пам’ятав, що під час Майдану лояльні тодішньому президентові Віктору Януковичу сили стріляли по мирних протестувальниках у Києві, вбивши понад 100 людей, ще до того, як він утік до Росії. Блінкен також сказав своєму російському колегі, що НАТО є оборонним союзом.

Міністр закордонних справ Сергій Лавров агресивно відреагував на обіцянки вступу України до НАТО. Під час свого виступу на засіданні Ради міністрів закордонних справ ОБСЄ він раптово нагадав світові про події 2008 року.

Джерело: Народна Правда