В Україні найдешевший інтернет, але невдовзі тарифи злетять

В Україні найдешевший інтернет, але невдовзі тарифи злетять
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Україна – країна з найдешевшим інтернетом у світі, але незабаром ситуація може змінитися. Експерти прогнозують нове подорожчання тарифів.

Про це йдеться у матеріалі “Обозревателя”. За даними дослідження Compare the market, зараз у середньому українці платять 4,42 британські фунти щомісяця (156,9 грн за курсом на 6 грудня), що ставить нашу країну на перше місце у рейтингу найдешевшого інтернету.

Loading...

На другому місці знаходиться Росія – 5,02 фунта стерлінгів (178,2 грн), а за нею слідують Румунія та Молдова.

Найбільші витрати в Ефіопії, там інтернет коштує 307,84 фунтів стерлінгів на місяць (10,9 тис. грн). Другими у цьому рейтингу йдуть ОАЕ – 236,09 фунти стерлінгів (8,3 тис. грн). До п’ятірки найдорожчих країн увійшли лише держави з Африки та Близького Сходу.

В Україні найдешевший інтернет, але невдовзі тарифи злетять

При цьому в Києві інтернет-провайдери вже піднімають ціни на свої послуги. Низка з них уже встановила ціну тарифів на 100 Мбіт/с вище 200 грн, а на тарифи 1 Гбіт/с – вище 300 грн.

За прогнозами експертів, вже наступного року базова ціна тарифів на 100 Мбіт/с сягатиме 300 грн. При цьому вони ж зазначають: інтернет-тарифи потрібно порівнювати з комуналкою.

Як розповів член правління Інтернету Асоціації України (ІнАУ) Олександр Арутюнян, на зростання тарифів вплинули кілька факторів. Зокрема, йдеться про:

подорожчання кабелів;

логістику;

інфляцію;

фактичне підвищення вартості доступу до будинкової інфраструктури;

зростання зарплат в промисловості.

Ціни на свинину напередодні Нового року збільшаться, але зростання буде не таким помітним.

Порівняно з минулим роком, новорічний стіл у середньому подорожчає на 16-20%.

З другого кварталу 2022 року ціни на м’ясо можуть зрости на 50%. Це стосується всіх видів м’яса.

Яйця в Україні продовжать дорожчати За оцінками експертів, вже незабаром вони коштуватимуть 40 гривень за десяток. Причин цього кілька: скоротилося виробництво курячих яєць, підвищилися ціни на енергоносії.

Раніше повідомлялося, що цінники на каву злетять . Причина – серйозні проблеми у країн, які вважаються основними постачальниками зерен: Бразилії, Колумбії та В’єтнамі. Прогнози експертів кажуть, що ціни на кавове зерно протягом цього року можуть збільшитися на 20-55%.

Через подорожчання енергоносіїв літр рафінованої олії у магазині може подорожчати до 100 гривень та вище.

Джерело: Народна Правда