ЄСПЛ заборонив висилати мігрантів з Польщі до Білорусі

ЄСПЛ заборонив висилати мігрантів з Польщі до Білорусі
Автор Желізняк Олександр в Новини

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) заборонив висилати мігрантів з Білорусі, які перебувають у Польщі. При розгляді скарг ЄСПЛ застосував правило 39 Регламенту.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на рішення ЄСПЛ.

Loading...

“У більшості скарг, коли заявники стверджували, що знаходяться в Польщі і просили не висилати їх назад в Білорусь, суд застосував правило 39 на встановлений термін і постановив, що заявники не повинні бути вислані з Польщі, якщо вони дійсно були на території Польщі”, – йдеться в рішенні Європейського суду.

Правило 39 Регламенту ЄСПЛ передбачає можливість застосування попередніх заходів, рішення за якими суд приймає оперативно і воно обов’язкове для виконання. Згідно з цим правилом на прохання однієї зі сторін суддя має право вимагати від сторін застосування тимчасових заходів, необхідних для розгляду скарги. Зокрема, суд має право на такі вимоги у разі, якщо існує загроза життю або здоров’ю заявника.

Нагадаємо, мігранти на білорусько-польському кордоні з’явилися в кінці жовтня після того, як Олександр Лукашенко пообіцяв громадянам країн Близького Сходу вільний коридор до Європи.

Відзначити, після кількох невдалих спроб прорватися на територію Польщі білоруська влада розмістила мігрантів на складах логістичного центру. Сьогодні, 6 грудня, вони влаштували акцію протесту.

Джерело: Народна Правда