Тонкі пластикові пакети мають зникнути у магазинах вже 10 грудня

Тонкі пластикові пакети мають зникнути у магазинах вже 10 грудня
Автор Романова Марі в Новини/Соціальна правда

Закон про заборону розповсюдження тонких пластикових пакетів набирає чинності з 10 грудня. Заборона стосується об’єктів роздрібної торгівлі, громадського харчування та надання послуг.

Про це йдеться у законопроекті 2051-1.

Loading...

Законом забороняється поширення в об’єктах роздрібної торгівлі, громадського харчування та надання послуг надтонких пластикових пакетів (зі стінками завтовшки менше 15 мікрометрів); тонких пластикових пакетів (зі стінками завтовшки від 15 до 50 мкм); оксорозкладних пластикових пакетів.

Вимоги закону не поширюються на пластикові пакети і надтонкі пластикові пакети шириною до 225 мм (без бічних складок), глибиною до 345 мм (з урахуванням бічних складок), довжиною до 450 мм (з урахуванням ручок), призначені для упаковки та/або транспортування. свіжої риби, м’яса та продуктів з них, сипучих продуктів, льоду та поширюються в об’єктах роздрібної торгівлі як первинна упаковка до 1 січня 2023 року.

Нагадаємо, 1 червня Верховна Рада остаточно заборонила обіг пластикових пакетів. За документ проголосували 297 парламентаріїв.

Пластикові пакети в Україні заборонять із 2022 року, але є винятки.

Відповідно до закону, поширення пластикових пакетів буде каратися штрафом від 1700 до 3400 гривень. За повторне порушення буде стягуватися штраф від 3400 до 8500 гривень.

Джерело: Народна Правда
Теги: