Байден глянув Путіну в очі та сказав, що те, що США не робили у 2014 році, вони готові зробити зараз

Байден глянув Путіну в очі та сказав, що те, що США не робили у 2014 році, вони готові зробити зараз
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Переговори президентів США та Росії Джо Байдена та Володимира Путіна по телемосту завершилися, вони тривали понад дві години.

Про їхні підсумки у Facebook пише Колишній член Антимонопольного комітету України (АМКУ), адвокат Агія Загребельська. Вона наводить цитати видань Bloomberg, The New York Times.

Так, за її словами, президент Байден висловив глибоке занепокоєння Сполучених Штатів та європейських союзників щодо ескалації Росією сил навколо України і ясно дав зрозуміти, що США та союзники дадуть відповідь рішучими економічними та іншими заходами у разі військової ескалації.

Президент Байден підтвердив підтримку суверенітету та територіальної цілісності України та закликав до деескалації та повернення до дипломатії. Два президенти доручили своїм командам вжити заходів, і США робитимуть це у тісній співпраці з союзниками та партнерами.

Президенти також обговорили американсько-російський діалог зі стратегічної стабільності, окремий діалог про кібербезпеку, а також спільну роботу з таких регіональних питань, як Іран.

“Він може говорити сам за себе”, – сказав радник з національної безпеки Джейк Салліван про Путіна, зазначивши, що російський президент був “прямим” у розмові з Байденом: “Це була справжня дискусія. Це був компроміс. – Це не були просто слова. Президент Путін був глибоко зацікавлений”.

Салліван також сказав, що Джо Байден поговорить із президентом України Володимиром Зеленським у четвер після саміту з Путіним. Салліван сказав, що Білий дім не вірить, що Путін ще не ухвалив рішення про те, чи схвалювати вторгнення в Україну, оскільки Росія нарощує присутність військ уздовж кордону.

“Те, що зробив сьогодні президент Байден, дуже чітко позначило наслідки, якщо він вирішить рухатися далі”, – сказав Салліван про саміт. “Я подивлюся вам у вічі і скажу вам, як президент Байден глянув президенту Путіну в очі і сказав йому сьогодні, що те, що ми не робили у 2014 році, ми готові зробити зараз”, – додав Салліван, маючи на увазі відповідь США на анексію Криму по Росії.

Президент попередив Путіна, що США дадуть відповідь «рішучими економічними заходами», якщо Росія вторгнеться в Україну, сказав Салліван.

Радник з національної безпеки додав, що Байден закликав свого російського колегу піти на «деескалацію та дипломатію» з Україною, а не продовжувати нарощувати військову присутність уздовж кордону.

Також Білий дім опублікував запис денної розмови Джо Байдена з президентом Франції Еммануелем Макроном, канцлером Німеччини Ангелою Меркель, прем’єр-міністром Італії Маріо Драгі та прем’єр-міністром Великобританії Борисом Джонсоном:

“Президент Байден поінформував лідерів про свій дзвінок Путіну, в якому він обговорив серйозні наслідки російських військових дій в Україні та необхідність деескалації та повернення до дипломатії”.

«Лідери підкреслили свою підтримку суверенітету та територіальної цілісності України, а також необхідність того, щоб Росія знизила напруженість та зайнялася дипломатією. Вони домовилися, що їхні команди підтримуватимуть тісний контакт, у тому числі у консультації з союзниками по НАТО та партнерами по ЄС, про скоординований та всеосяжний підхід».

У президента Росії Володимира Путіна вважають, що зняти напруженість на Донбасі можна тільки гарантією відмовою України від силового сценарію. Москва наполягає на відповідних гарантіях.

Джерело: Народна Правда