День Андрія Первозванного: дата, історія, традиції та прикмети

День Андрія Первозванного: дата, історія, традиції та прикмети
Автор Романова Марі в Новини/Соціальна правда

День Андрія Первозванного відзначається 13 грудня. За Євангелієм від Іоанна, апостол Андрій був одним з дванадцяти учнів Ісуса Христа і першим, кого покликав Ісус, за що й отримав ім’я Первозваний.

Брати Петро та Андрій були рибалками у місті Капернаумі. З ранніх років Андрій присвятив себе служінню Богу, вирішив зберегти цнотливість, став найближчим учнем Іоанна Предтечі, а після появи Месії – найпершим із покликаних учнів Христа. Після цього Андрій привів до Ісуса та свого брата Петра.

Loading...

Святий Андрій став одним із чотирьох апостолів, яким Ісус на горі Олеонській відкрив долі світу. Андрій весь час супроводжував Спасителя у Його земному житті, став свідком чудесного Воскресіння та Вознесіння Христового.

За церковною легендою, Андрій Первозванний проповідував християнство у самому Царграді, на узбережжях Чорного моря та на околицях майбутнього Києва.

Наші пращури в цей день збиралися в одному будинку, розповідали цікаві історії, грали в різні ігри, проводили заклинання та ворожіння на наречених, кохання та майбутнє.

У народі це свято називали Калита – за назвою обрядового хліба. Він вважався більше чоловічим, молодіжним і неодруженим, тому що в ніч на Андрія хлопцям дозволялося влаштовувати різні витівки. А ось дівчата цієї ночі намагалися дізнатися про свою долю. Молодь шукала собі пару для майбутнього подружнього життя.

У ніч на Андрія палили багаття, щоб відвадити нечисту силу від будинку та господарства. А зранку слухали воду у колодязях та річках та судили про майбутню погоду.

Прикмети:
якщо до Андрєєва дня не випав сніг, зима буде м’якою та теплою;
сніг на Андрія – до холодної, морозної та снігової зими;
тиха вода в річці – йде м’яка зима, галаслива – будуть морози та хуртовини;
якщо в печі вогонь горить червоним світлом – на холоднечу, білим – на відлигу.

У січні 2022 року православні відзначають одразу кілька великих релігійних свят, таких як Різдво Христове, Собор Пресвятої Богородиці, Хрещення Господнє, Обрізання Господнє, святителя Василя Великого, Тетянин день.

Щоб майбутній 2022 рік пройшов вдало, потрібно правильно зустріти блакитного водяного Тигра – волелюбного звіра, якому припадуть до душі яскраві ефектні вбрання. Адже коли, як ні цього вечора, приміряти яскраві, модні, сексуальні, блискучі, розкішні сукні чи костюми. Стиліст Ольга Кім запропонувала ефектні та актуальні варіанти образів для святкової вечірки.

Джерело: Народна Правда