У Росії заговорили про участь США у нормандському форматі

У Росії заговорили про участь США у нормандському форматі
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

У Росії заговорили про участь США у нормандському форматі врегулювання ситуації на сході України. Зокрема, виконуючий обов’язки директора Третього європейського департаменту МЗС Росії Олег Красницький заявив, що Німеччина та Франція навряд чи будуть проти.

Про це пише “РИА Новости”.

За його словами, Франція та Німеччина навряд чи заперечуватимуть проти розширення цього формату за рахунок США. Він зазначив, що за часів президентства Барака Обами були переговорні канали з американською стороною:

“Тому це зараз питання техніки, чи всередині нормандського формату, чи ззовні, але завжди визнається значення позиції США у “внутрішньоукраїнському регулюванні”, це ніхто з професіоналів заперечувати не може”.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба прокоментував переговори між президентами США Джо Байденом та президентом РФ Володимиром Путіним. Він заявив, що розмова дозволила розпочати «стримування та деескалацію»: «Сам собою контакт служить стримуванням та деескалацією. Ми цінуємо вирішальну дипломатичну участь США у зусиллях повернення Росії за стіл переговорів».

У президента Росії Володимира Путіна вважають, що зняти напруженість на Донбасі можна тільки гарантією відмовою України від силового сценарію. Москва наполягає на відповідних гарантіях.

Джерело: Народна Правда