Тариф на доставку газу підвищать: хто платитиме найбільше

Тариф на доставку газу підвищать: хто платитиме найбільше
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

В Україні з 1 січня 2022 року підвищать тарифи на доставку газу. Найбільше доведеться платити мешканцям Чернівців (2,568 грн. за кожен куб). Також серед “дорогих” міст опинилися Миколаїв та Харків.

Про це йдеться у матеріалі Обозреватель.

Для Чернівцігаз доставка може подорожчати з 2,136 до 2,568 грн за куб. Для “Миколаївгаз” та “Харківгаз” з 2,148 до 2,388 грн.

Абонплата – фіксована сума, яку сплачуємо щомісяця. Її розмір залежить лише від двох показників: усереднене споживання газу та тариф. Споживання газу враховують за “газовий рік” (з жовтня до жовтня). Весь обсяг поділяють на 12 місяців. Отримана цифра множиться на тариф облгазу – стільки потрібно платити щомісяця.

Плата за доставку газу дозволяє розділити постачальника та продавця. Так, облгаз містить інфраструктуру та забезпечує подачу блакитного палива. А ось саме блакитне паливо можна купувати у будь-якого постачальника: від “Нафтогазу” та облгаззбуту до невеликих приватних компаній.

Усі вони пропонують різні тарифи, тому обирати за якою ціною платити за блакитне паливо можна самостійно. На доставку газу доводиться витрачати блакитне паливо на технічні потреби. Крім того, потрібно підвищувати зарплати працівникам, проводити ремонти тощо.

В оприлюдненому Міністерством економіки консенсус-прогнозі оприлюднено дані щодо зростання тарифів на комунальні послуги. Очікується, що зростання ціни на опалення буде на рівні 6%, на воду 11%, електроенергію 0%, газ 13%.

Україна — країна з найдешевшим інтернетом у світі, але незабаром ситуація може змінитись. Експерти прогнозують нове подорожчання тарифів.

У період з вересня 2021 до вересня 2022 року споживчий кошик зросте в ціні на 22-25%.

Джерело: Народна Правда
Теги: