Нехарактерно для зими: якою буде погода в Україні на День святого Миколая

Нехарактерно для зими: якою буде погода в Україні на День святого Миколая
Автор Желізняк Олександр в Новини/Погода

В Україні очікується тепла погода у День святого Миколая, 19 грудня. Напередодні свята може бути невеликий мороз, але в денний час переважатимуть плюсові температури. Сильних холодів до кінця грудня не передбачається.

При цьому у більшості регіонів країни в цей день очікуються невеликі опади. Про це у коментарі Обозревателю розповів народний синоптик Володимир Деркач.

“19 грудня буде незначне похолодання, вночі мінус, вдень трохи тепліше. Незначні опади, але під ногами не хлюпатиме”, – уточнив він.

За словами Деркача, друга декада грудня загалом буде теплою та нетиповою для зими. В останні дні поточного року в Україні встановиться досить нехарактерна для зими погода – буде теплішою, ніж зазвичай. Очікуються коливання температури близько 0 градусів з нічними “мінусами” та денними “плюсами”.

Народний синоптик уточнив, що напередодні Нового року, 31 грудня, на великі холоди очікувати також не варто.

За даними сервісу Gismeteo, 19 грудня майже у всіх регіонах України очікуються невеликі опади – від дощу до снігу. Стовпчик термометра коливатиметься біля позначки 0 градусів.

У Києві очікується невеликий сніг. Температура вночі складатиме -3 градуси, вдень 0 градусів.

В Одесі в цей день прогнозується невеликий дощ, сильний вітер та температура на кілька градусів вища, +1…+3 градуси.

У Львові на Миколи можливий невеликий сніг із дощем, температура вдень близько 0 градусів, уночі -2 градуси.

У Чернігові опадів не очікується, а температурні показники на Миколу будуть подібні до столичних.

У Харкові 19 грудня може випасти невеликий сніг із дощем. Температура коливатиметься близько 0 градусів, з невеликим “плюсом” вдень та “мінусом” вночі.

Завідувачка відділу прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту, кандидат географічних наук Віра Балабух каже , що погода в Україні взимку буде теплішою за попередні роки. Опади випадатимуть переважно у вигляді дощу.

Завідувач відділу прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту, кандидат географічних наук Віра Балабух каже , що погода в Україні взимку буде теплішою за попередні роки. Опади випадатимуть переважно у вигляді дощу.

В Українському гідрометеорологічному центрі озвучили прогноз погоди на грудень . Температура та кількість опадів будуть у межах норми.

Директор Укргідрометцентру Микола Кульбіда раніше зазначав, що клімат в Україні в наступні 100 років стане спекотнішим. У середніх широтах, не кажучи вже про південні регіони, зими не буде зовсім.

Завідувач відділу кліматичних досліджень та довгострокові прогнози погоди Українського гідрометеорологічного інституту НАН Вазіра Мартазінова розповіла, що погода в Україні на Новий рік 2022 року буде безсніжною, але морозною. За прогнозом погоди, температура повітря опуститься до позначки -15 градусів.

Завідувач відділу прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС України та НАН України Віра Балабух каже, що приблизно 60% зимового періоду буде аномально тепло, проте 40% часу – буде холодно і часом навіть дуже холодно.

Джерело: Народна Правда