Путін хоче отримати від України “радянський борг”: про що мова

Путін хоче отримати від України “радянський борг”: про що мова
Автор Романова Марі в Закордонна правда/Новини

Президент Російської Федерації Володимир Путін заявив, що Україна, як колишня республіка СРСР, досі не передала Росії закордонну власність Радянського Союзу, хоча мала це зробити в обмін на погашення Росією зовнішнього боргу.

Відповідну заяву він зробив у фільмі “Росія. Найновіша історія”, який вийшов на телеканалі “Росія 1”.

Loading...

Путін заявив, що 1993 року Росія взяла на себе зобов’язання погасити всі борги колишнього Радянського Союзу:

“За всі колишні союзні республіки з розрахунку на те, що нам ці республіки передадуть закордонні активи колишнього Радянського Союзу. Борги ми за всіх погасили, але далеко не всі виконали ось це зобов’язання про передачу нам закордонних активів. Наприклад, Україна цього досі досі не зробила”.

Нагадаємо, Україна не визнає Росію правонаступницею всіх боргів та активів СРСР. Як відомо, наприкінці 1991 року Україна підписала Договір про правонаступність, взявши на себе зобов’язання погасити 16,37% союзного боргу та претендуючи на такий самий обсяг власності. Перед Росії, згідно з цим документом, припадало 61,34 відсотка радянських активів і пасивів.

У грудні 1994 року, в період економічної та фінансової кризи, Україна підписала нову угоду про так званий “нульовий варіант”, що передбачав відмову Києва від української частини зовнішніх боргів та активів Радянського Союзу. Верховна Рада досі не ратифікувала цього документу. Іншими словами, Україна, як і раніше, має право претендувати на 16,37% від усіх активів Радянського Союзу (нерухомість за кордоном, активи, золотовалютний запас, алмазний фонд, активи за боргами, які інші держави мали перед Радянським Союзом).

Як повідомлялося раніше, незважаючи на переговори президентів США та Росії Джо Байдена та Володимира Путіна, зосередження російських військ в областях, що межують з Україною, триває — Росія перекинула дивізіон ЗРК «Бук» до кордонів з Україною.

Сполучені Штати готові вжити різних заходів щодо Росії у разі вторгнення в Україну. При цьому США продовжують зміцнювати оборону України, щоб країна могла краще захистити себе, якщо Росія вчинить агресію.

Джерело: Народна Правда