Німеччина блокує постачання зброї Україні, але Кулеба впевнений, що проблему можна вирішити

Німеччина блокує постачання зброї Україні, але Кулеба впевнений, що проблему можна вирішити
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Питання блокування Німеччиною постачання зброї Україні не є нерозв’язним завданням, його можна вирішити на рівні дипломатичних переговорів.

Таку заяву у коментарі ТСН зробив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

За словами глави МЗС, ще коли він був віце-прем’єром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, Україна отримала доступ до системи оборонних закупівель НАТО.

“Це означає, що українське Міноборони може безпосередньо у союзників купувати зброю. Але ці закупівлі не проходять автоматично. Вони вимагають політичного схвалення. І ми маємо певні дискусії з деякими членами Альянсу з приводу того, як ця система функціонуватиме”, – пояснив міністр. .

Міністр закордонних справ України також зазначив, що вирішити ці дискусії можна на рівні дипломатичних переговорів:

“Я не вважаю, що це нерозв’язне завдання. Учора ми з пані Аналленою Бербок (головою МЗС Німеччини, – Ред.) обговорювали це питання і зійшлися на думці, що дипломатичних переговорів буде достатньо для того, щоб знайти рішення для будь-яких ситуацій” .

Напередодні німецьке видання Bild повідомило, що постачання зброї Україні блокувало особисто Меркель. Водночас, в інтерв’ю Financial Times глава українського оборонного відомства Олексій Резніков звинуватив Німеччину в блокуванні продажу зброї нашій країні через НАТО, незважаючи на попередження США про можливе вторгнення Росії. Він наголошував, що з урахуванням кроку Німеччини Україна прагнутиме купувати зброю в рамках двосторонніх угод зі своїми союзниками, зокрема США, Великою Британією, Литвою та Францією.

Держсекретар США Ентоні Блінкен із новим главою МЗС Німеччини Анналеною Бербок порушили питання агресії проти України з боку Російської Федерації. Прийшли до висновку, що у разі ескалації Кремля необхідна рішуча відповідь.

Володимир Зеленський відповів на вимогу Путіна не брати Україну до НАТО.

Джерело: Народна Правда