Знижують ризик серйозно захворіти: Україна закупить ще одні пігулки від COVID-19

Знижують ризик серйозно захворіти: Україна закупить ще одні пігулки від COVID-19
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Новини

Україна планує закупити таблетки від COVID-19 “Молнупіравір”. Їх даватимуть пацієнтам із груп ризику в перші дні захворювання.

Про це на брифінгу повідомив перший заступник міністра охорони здоров’я Олександр Комаріда.

За його словами, 16 грудня Міністерство охорони здоров’я підписало угоду на закупівлю препарату “Молнупіравір”, який використовується для лікування COVID-19:

“Молнупіравір” – це препарат, який блокує фермент, необхідний вірусу для відтворення генетичного коду. Це має запобігти розмноженню вірусу та знизити ризик тяжкого перебігу хвороби”.

Він також додав, що Великобританія вже зареєструвала цей препарат для лікування пацієнтів хоча б з одним фактором ризику, серед яких надмірна вага, вік 60+, цукровий діабет чи хвороби серця.

“Молнупіравір” – це таблетки, тому вони не вимагають особливих умов зберігання та їх зручно приймати. Ми плануємо закупити 300 тисяч курсів “Молнупіравіру” та застосовувати їх для лікування від COVID-19 у перші дні захворювання”, – додав Комарида.

Як повідомлялося раніше, Україна підписала договір із компанією Pfizer про закупівлю ліків від коронавірусу під назвою «Паксловід». Контракт оформили на 300 тисяч курсів пігулок.

В Україні вже вакциновано понад 40% дорослого населення.

Адаптивний карантин в Україні продовжено до 31 березня 2022 року. Всі правила щодо доступу до публічних місць з COVID-сертифікатами, зобов’язання носити маски та дотримуватися дистанції залишаються в силі.

Джерело: Народна Правда