Касові апарати з 1 січня: який обрати та розміри штрафів за порушення

Касові апарати з 1 січня: який обрати та розміри штрафів за порушення
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Народні депутати провалили відстрочку обов’язкового введення касових апаратів для ФОПів до 2023 року – з 1 січня 2022 року набуде чинності закон про обов’язкове використання фізособами-підприємцями реєстраторів розрахункових операцій (РРО). Це можуть бути традиційні кнопкові касові апарати, принтери фіскальні або програмні реєстратори (ПРРО).

Нагадаємо, застосовувати РРО та ПРРО зобов’язані підприємці ІІ-ІV груп. Податкова роз’яснила, що під дію закону не підпадуть хіба ті підприємці, які використовують модель B2B, тобто працюють не з клієнтами-споживачами, а з такими «ФОПами» та юрособами і всі розрахунки проводять через банківський рахунок.

Підприємців, які не встигли заздалегідь зареєструвати реєстратор, податкова не штрафуватиме одразу з 1 січня. В Україні продовжено карантин, а відтак і перевірки бізнесу. Проте як тільки мораторій на перевірки буде знято, податківці не залишать поза увагою «ФОПів» без касового апарату, пишуть “Факти”.

Штрафи за порушення становлять:

  • За перше порушення – 100% від суми проданого в обхід реєстратора;
  • За повторне порушення – 150% вартості проданого;
  • Ненадання звітності з РРО – 510 грн;
  • Спотворення даних про проведені розрахункові операції — 510 грн.

Вибираючи між класичним РРО (касовим апаратом, фіскальним принтером) та програмним РРО, підприємцям варто відштовхуватися від потреб бізнесу. Експерти бачать такі плюси програмних реєстраторів:

  • Простота реєстрації;
  • Набагато нижча ціна (до 200 грн. на місяць за хмарний сервіс);
  • Просте оновлення ПЗ;
  • Економія місця у приміщенні.

При цьому програмним реєстраторам не вдалося уникнути недоліків. Підприємці вже зіткнулися з тим, що сервери податкової служби перевантажені, і чеки не фіскалізуються.

В Україні планують переглянути правила для фізосіб-підприємців на єдиному податку. Автори законопроекту пояснюють, що всіх, чия діяльність вважається високоприбутковою, змусять сплатити більше податків. Документ розглядається комітетами Ради, після чого буде винесений до сесійної зали парламенту.

Джерело: Народна Правда