В Україні штрафуватимуть за заперечення російської агресії: про які суми йдеться

В Україні штрафуватимуть за заперечення російської агресії: про які суми йдеться
Автор Романова Марі в Новини/Політична правда

У Верховній Раді зареєстрували два урядові законопроекти, якими пропонується запровадити відповідальність за публічне заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України.

Як пише «Суспільне», протиправними пропонується, зокрема, визнавати публічні заперечення російської агресії та окупації Криму іноземними та вітчизняними громадськими діячами, людьми, уповноваженими на виконання функцій держави та місцевого самоврядування, політично значущими персонами.

Loading...

Публічними запереченнями збройної агресії РФ проти України, тимчасової окупації Російською Федерацією територій України уряд пропонує визнати принаймні одне відкрите звернення до більш ніж однієї особи, в якій виражається будь-яка письмова вказівка та/або графічне зображення тимчасово окупованого Криму та міста Севастополя в межах державних кордонів іноземної держави чи як окремого територіального суб’єкта за межами державного кордону України.

Серед основних шляхів, якими можуть поширюватися такі заяви, називають пресу, радіо, телебачення або інші засоби масової інформації. Також йдеться про інтернет, публічні виступи, демонстрації в громадських місцях плакатів та гасел, листівок чи інших друкованих матеріалів.

Заперечення агресії РФ передбачає штраф у розмірі від тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17 гривень) – від 17 000 до 34 000 гривень.

За повторне протягом року правопорушення штраф збільшується – від двох до трьох тисяч мінімумів – від 34 000 до 51 000 гривень.

Європейський Союз обговорює зі США та Великою Британією нові санкції проти Російської Федерації, які націлені на стримування Кремля від агресивних дій, спрямованих проти України.

Як повідомлялося раніше, незважаючи на переговори президентів США та Росії Джо Байдена та Володимира Путіна, зосередження російських військ в областях, що межують з Україною, триває — Росія перекинула дивізіон ЗРК «Бук» до кордонів з Україною.

Сполучені Штати готові вжити різних заходів щодо Росії у разі вторгнення в Україну. При цьому США продовжують зміцнювати оборону України, щоб країна могла краще захистити себе, якщо Росія вчинить агресію.

Джерело: Народна Правда