Українці витрачають майже всі доходи на їжу, заощаджуючи на здоров’ї та культурі

Українці витрачають майже всі доходи на їжу, заощаджуючи на здоров’ї та культурі
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Українці витрачають левову частку прибутків на продукти харчування. Друга стаття видатків – комуналка. При цьому економлять на здоров’ї та культурі.

Про це свідчать дані Державної служби статистики.

У період з липня по вересень (III квартал) 2021 року українці витратили 957,5 млрд грн – на 9% більше, ніж за такий же період 2020-го. Найбільше громадяни витратили на продукти харчування та безалкогольні напої. Витрати склали – 41%. Сума, яку українці витратили на продукти, становила 392,4 млрд. грн.

12,2% видатків йде на оплату комунальних послуг – воду, електроенергію, газ та інші види палива, а також житло. У сумі громадяни заплатили 116,6 млрд. грн.

Також українці заплатили 9,4% за транспорт – 89,9 млрд. грн.

На алкогольні напої, тютюнові вироби та наркотики громадяни витратили 7,7% видатків – 74 млрд грн. Для порівняння це на 6,6% більше, ніж за аналогічний період 2020 року.

На охорону здоров’я – 6,1%, одяг та взуття – 5,1%, різні товари та послуги – 4,1%, відпочинок та культуру – 3,8%, предмети домашнього побуту, побутова техніка та поточний утримання житла – 3,8 %, ресторани та готелі – 2,8%.

В Україні ціни на продукти харчування значно зросли за рік і подорожчання на певні групи товару злетіли на 70-88%. Проте тенденція до подорожчання — не загальна, і дещо на прилавках магазинів знизилося в ціні.

Демографічна ситуація в Україні продовжує погіршуватись. У жовтні загальна смертність порівняно з минулим роком зросла на 25,8%.

Джерело: Народна Правда