В Україну увірветься потепління, але морози швидко повернуться: прогноз

В Україну увірветься потепління, але морози швидко повернуться: прогноз
Автор Романова Марі в Новини/Погода

Морози в Україні утримаються майже до кінця тижня. Але вже із п’ятниці, 24 грудня, почне тепліти.

Про це у коментарі РБК-Україна сказала синоптик Укргідрометцентру Олександра Хала.

Loading...

“У ніч із п’ятниці на суботу та в суботу ми очікуємо відлигу”, – сказала вона.

Як зазначила синоптик, відлига, на жаль, буде короткочасною, але все ж таки температура підвищиться. Вже в п’ятницю в обідній час температура зростатиме і надвечір підніметься майже до нуля. У суботу очікується така сама температура.

“Однак у неділю морозна погода повернеться. І з початком наступного тижня також очікуємо на повернення морозів”, – додала Хала.

Вона повідомила, що під час відлиги в Україні можливий сніг, іноді із дощем, що може створювати небезпечні ситуації на дорогах. За попереднім прогнозом, сніг також очікується наступного вівторка та середи.

Щодо прогнозу на Новий рік, синоптик наголосила, що синоптична ситуація в Україні швидко змінюється. За її словами, точний прогноз можна буде дати приблизно за тиждень до 1 січня – у п’ятницю.

Новорічна ніч з 31 грудня на 1 січня буде в Україні досить холодною . Подекуди температура повітря опуститься до 17-25 градусів морозу.

Завідувач відділу прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту, кандидат географічних наук Віра Балабух каже , що погода в Україні взимку буде теплішою за попередні роки. Опади випадатимуть переважно у вигляді дощу.

Директор Укргідрометцентру Микола Кульбіда раніше зазначав, що клімат в Україні в наступні 100 років стане спекотнішим. У середніх широтах, не кажучи вже про південні регіони, зими не буде зовсім.

Завідувач відділу кліматичних досліджень та довгострокові прогнози погоди Українського гідрометеорологічного інституту НАН Вазіра Мартазінова розповіла, що погода в Україні на Новий рік 2022 року буде безсніжною, але морозною. За прогнозом погоди, температура повітря опуститься до позначки -15 градусів.

Завідувач відділу прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС України та НАН України Віра Балабух каже, що приблизно 60% зимового періоду буде аномально тепло, проте 40% часу – буде холодно і часом навіть дуже холодно.

Джерело: Народна Правда