Путін: Київ має надати автономію Донбасу

Путін: Київ має надати автономію Донбасу
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Російський президент Володимир Путін висловився про майбутнє України. У ході прес-конференції він заявив, що мінські угоди мають на увазі автономію Донбасу.

“Потрібно провести вибори, провести амністію. Але Київ нічого цього не робить — натомість повертає війська… Вирішувати долю Донбасу мають лише люди, які там живуть. Росія є посередником, а нас хочуть зробити стороною конфлікту. Це не так. Чи можна? віддавати накази стріляти у своїх? А запитайте у керівництва України – як вони віддають накази стріляти у жителів Донбасу у щоденному режимі”, – цитує Путіна видання “Медуза”.

Пройшовся Путін і українським президентом Володимиром Зеленським: “Замість того, щоб відповідати на запит людей про мир, президент Зеленський потрапив під вплив радикальних елементів, як кажуть в Україні, “нациків”.

“Ми йдемо на все, щоб вибудувати стосунки з Україною. Але як можна вибудувати ці стосунки з урахуванням того, що вони роблять? Але з тими, хто хоче вибудовувати стосунки, трапляються позасудові розправи. Або просто вбивства на вулиці. А вбивць ніхто не шукає. В Одесі в будинку профспілок живцем людей спалили. Хоч хтось пальцем поворушив, щоб знайти злочинців? Нічого подібного”, – заявив глава Кремля.

До цього російський президент Володимир Путін заявив, що ситуація на кордоні з Україною розвиватиметься залежно від дій США. Путін наголошував, що в США поки що позитивна реакція на його пропозиції щодо України. Нагадаємо, якщо коротко, то суть пропозицій РФ полягає в тому, що Росія та США не використовують територію інших країн для підготовки чи здійснення нападу одна на одну. НАТО зобов’язується виключити подальше розширення та приєднання до альянсу України.

У ході цієї ж прес-конференції Путін вперше визнав роль Росії у війні на Донбасі. Він нібито «мусив щось робити» у 2014 році.

Джерело: Народна Правда