Путін вперше визнав участь Росії у війні на Донбасі

Путін вперше визнав участь Росії у війні на Донбасі
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Президент Росії Володимир Путін вперше визнав роль Росії у війні на Донбасі. Він нібито “вимушений був щось робити” у 2014 році.

У ході своєї 17-ї прес-конференції Путін заявив, що у 2014 році в Україні стався «кривавий держпереворот». Донбас він назвав регіоном, який за радянських часів приєднали до України.

“Ми що повинні були зовсім безвільно дивитися на те, що відбувається на Донбасі? Який спочатку навіть при організації Радянського Союзу в 1922-1924 роках не мислив себе інакше як частиною Росії. Але його туди Ленін із товаришами заштовхнули силою. Спочатку вирішили взяти до Росії. А потім сказали “треба перерішити”, і перерішили. Створили країну, якої раніше не існувало. Зараз не будемо про це говорити, так сталося”, – зазначив Путін.

Російський президент заявив, що історичні землі Росії віддали Україні без згоди народу. Глава Кремля також наголосив, що умовляв Київ не вирішувати конфлікт на Донбасі силою, але Порошенко його не послухав:

“Ну гаразд, це сталося, ми згодні. Ми були змушені щось робити у 2014 році. І так виникла криза, яка розвивається … Я особисто умовляв Порошенка: тільки не військова операція. “Так, так”, і почав. Результат? Оточення, втрати та мінські угоди. Вони хороші чи ні? Я вважаю, що єдино можливі”.

Резюмував свою промову Путін, сказавши, що в США поки що позитивна реакція на його пропозиції щодо України.

Нагадаємо, якщо коротко, то суть пропозицій РФ полягає в тому, що Росія та США не використовують територію інших країн для підготовки чи здійснення нападу одна на одну. НАТО зобов’язується виключити подальше розширення та приєднання до альянсу України.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров застерігає Україну від нібито військової конфронтації: “У нас є всі необхідні можливості, щоб забезпечити належну, зокрема військово-технічну відповідь на будь-які провокації, які можуть навколо нас розгортатися».

Напередодні міністр оборони Російської Федерації Сергій Шойгу заявив про те, що американські приватні військові компанії готують провокацію на Донбасі із застосуванням хімічних компонентів. На інсинуацію вже відповіли у Пентагоні.

Північноатлантичний Альянс відреагував на розміщення Росією військ біля кордонів з Україною — призвів до підвищеної бойової готовності Сили швидкого реагування, загальна чисельність яких становить 40 тисяч військовослужбовців.

Враховуючи сучасні виклики безпеці на державному кордоні, продовжуються заходи щодо його зміцнення — на прикордонній ділянці на Сумщині копають рів і насипають вал, щоб утруднити переміщення людей та техніки.

 

Джерело: Народна Правда