Путін заявив, що напад на Україну залежатиме від ситуації

Путін заявив, що напад на Україну залежатиме від ситуації
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Російський президент Володимир Путін заявив, що ситуація на кордоні з Україною розвиватиметься залежно від дій США.

У ході прес-конференції його прямо запитали:

“Ви багато говорили про гарантії безпеки і зараз говорите, що не збираєтеся нападати на Україну. Ви можете це гарантувати чи це залежатиме від ситуації?”

На що Путін відповів:

“Наші дії залежатимуть від необхідності забезпечення власної безпеки. Ми дали зрозуміти, що подальше розширення НАТО на Схід є неприйнятним. Це не ми прийшли з ракетами до Штатів. Це вони ставлять ракети на порозі нашого будинку… А якби ми поставили ракети на кордону США та Канади? Або Мексики? Адже в США з Мексикою історично були територіальні суперечки. Пам’ятаєте, чия Каліфорнія була? А Техас?”.

Він також додав, що коли Альянс розширювався, Росія заявляла, що їй це не подобається: “А нам казали – йдіть ви зі своїми занепокоєннями, ми робитимемо те, що вважаємо за потрібне. А тепер ми хочемо забезпечити свою безпеку”.

У ході цієї ж прес-конференції Путін вперше визнав роль Росії у війні на Донбасі. Він нібито «мусив щось робити» у 2014 році.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров застерігає Україну від нібито військової конфронтації: “У нас є всі необхідні можливості, щоб забезпечити належну, зокрема військово-технічну відповідь на будь-які провокації, які можуть навколо нас розгортатися».

Напередодні міністр оборони Російської Федерації Сергій Шойгу заявив про те, що американські приватні військові компанії готують провокацію на Донбасі із застосуванням хімічних компонентів. На інсинуацію вже відповіли у Пентагоні.

Північноатлантичний Альянс відреагував на розміщення Росією військ біля кордонів з Україною — призвів до підвищеної бойової готовності Сили швидкого реагування, загальна чисельність яких становить 40 тисяч військовослужбовців.

Враховуючи сучасні виклики безпеці на державному кордоні, продовжуються заходи щодо його зміцнення — на прикордонній ділянці на Сумщині копають рів і насипають вал, щоб утруднити переміщення людей та техніки.

Джерело: Народна Правда