Україна вводить бустерну дозу вакцини: хто та яке щеплення отримає

Україна вводить бустерну дозу вакцини: хто та яке щеплення отримає
Автор Романова Марі в Коронавірус/Новини

Україна запроваджує ревакцинальну дозу вакцини проти COVID-19 для медичних працівників та працівників будинків інтернатного типу. Бустерну дозу можна отримати через 6 місяців з дати отримання другої дози.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я.

Loading...

“Вказане рішення актуальне, враховуючи тимчасові рекомендації ВООЗ від 10 серпня 2021 року. У них йдеться, що через відсутність вакцин у світі, ревакцинальну дозу слід застосовувати лише для вразливих категорій населення або при появі даних про те, що з часом двох доз вакцини недостатньо для належного захисту”, – пояснили у відомстві.

Для бустерної дози використовуватимуть тільки м-РНК-вакцини (Moderna або Comirnaty/Pfizer), незалежно від того, якою вакциною щеплена людина.

Генерація сертифіката COVID після отримання ревакцинальної дози буде доступна найближчим часом.

Отримання додаткової дози для людей, у яких через тяжкі супутні хвороби міг не сформуватися належний імунний захист, залишається без змін. Вони можуть зробити третє щеплення через 28 днів після основного курсу щеплень без продовження терміну дії сертифіката.

Як повідомлялося раніше, перший пацієнт із «Омікроном» в Україні вже отримав негативний ПЛР-тест.

Україна планує купити таблетки від COVID-19 «Молнупіравір». Їх даватимуть пацієнтам із груп ризику в перші дні захворювання.

Україна підписала договір із компанією Pfizer про закупівлю ліків від коронавірусу під назвою «Паксловід». Контракт оформили на 300 тисяч курсів пігулок.

 

Джерело: Народна Правда