МОЗ у 2022 році може дозволити COVID-вакцинацію дітей від 5 років

МОЗ у 2022 році може дозволити COVID-вакцинацію дітей від 5 років
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Новини

Міністерство охорони здоров’я України може дозволити вакцинацію від COVID-19 для дітей віком від 5 років у перші місяці 2022 року.

Про це повідомив в інтерв’ю “Укрінформу” головний санітарний лікар Ігор Кузін.

“Вакцинація від 5 до 11 років у всьому світі жваво обговорюється, багато країн її вже рекомендують. Ми це питання винесли на засідання НТГЕІ, вперше була отримана відповідь, що недостатньо доказової бази. Наразі вже накопичився певний обсяг наукових даних досліджень щодо клінічної ефективності , тому швидше за все розглядатимемо його протягом січня 2022 року”, – зазначив він.

За словами Кузіна, ймовірно, таку рекомендацію буде прийнято, але вона не буде обов’язковою нормою.

“Щеплення проти COVID-19 для дітей від 5 років буде робитися тільки за бажанням та згодою батьків. У випадку, коли дитина від 5 до 12 років мала якісь супутні стани або тяжкі захворювання, то в такому разі вакцинація їй показана і буде доцільною “, – додав він.

Як повідомлялося раніше, перший пацієнт із «Омікроном» в Україні вже отримав негативний ПЛР-тест.

Україна планує купити таблетки від COVID-19 «Молнупіравір». Їх даватимуть пацієнтам із груп ризику в перші дні захворювання.

Україна підписала договір із компанією Pfizer про закупівлю ліків від коронавірусу під назвою «Паксловід». Контракт оформили на 300 тисяч курсів пігулок.

Джерело: Народна Правда